Kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w Katowicach. Kobieta, która zaraziła się we Włoszech trafiła na kwarantannę do domu. W sumie trzy nowe przypadki odnotowano w regionie.

– W izolacji w swoim domu, pod nadzorem powiatowego inspektoratu sanitarnego w Katowicach, przebywa kobieta w średnim wieku, która zgłosiła się na oddział zakaźny do szpitala w Chorzowie. Mieszkanka wróciła 2 tygodnie temu z Włoch. Gdy wystąpiły objawy, udała się, zgodnie z procedurami, do lekarza zakaźnika – ten zdecydował, iż kobieta może kurować się w domu – informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Podobne zalecenie zastosował specjalista chorób zakaźnych w przypadku mężczyzny w średnim wieku, który także prawdopodobnie zakaził się podczas wizyty we Włoszech. Służby nie podają, czy to mieszkaniec Katowic i czy jest związany w jakikolwiek sposób z wcześniej wspomnianą kobietą.

Reklama

Do szpitala w Tychach trafił natomiast mężczyzna, który prawdopodobnie zakaził się we Francji. Jest w dobrym stanie zdrowia.  – Służby sanitarne objęły kwarantanną wszystkie osoby, z którymi miał kontakt – zapewnia Kucharzewska.

Na tę chwilę mamy 46 przypadków zakażenia koronawirusem w naszym województwie. Hospitalizowanych jest 75 osób, 1982 osoby objęte są kwarantanną, a 6595 – nadzorem sanitarnym.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.