42 przypadki potwierdzone na Śląsku. Pacjentka z Katowic objęta kwarantanną domową. Kobieta zaraziła się od osoby, która przyjechała z Austrii. W sumie 6 nowych przypadków wykryto w naszym regionie. Obecnie w całym kraju mamy 335 chorych. 5 osób zmarło.

Najnowsze przypadki to m.in. mieszkanka Katowic, o której pisaliśmy wcześniej.

– W dobrym stanie, w izolacji domowej przebywa kobieta, która zakaziła się od osoby, która powróciła z Austrii. Kobieta jest pod nadzorem powiatowego inspektoratu sanitarnego w Katowicach – mówi Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Reklama

Do szpitala w Chorzowie trafił mężczyzna w średnim wieku, jego stan zdrowia jest średni – ma zapalenie płuc. W domu natomiast jest też izolowany mężczyzna w „sile wieku”, który zgłosił się z objawami do szpitala w Chorzowie. Jak się okazało, zaraził się od osoby ze swojego otoczenia. Kwarantanną objęto wszystkich, którzy mieli z nim kontakt.

– W raciborskim szpitalu zakaźnym przebywa w dobrym stanie kobieta w sile wieku. Najprawdopodobniej zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia – informuje rzecznik wojewody.

To jednak nie wszystko. – Również w tym samym szpitalu leczony jest starszy mężczyzna. Niestety jego stan lekarze określają jako ciężki. Jak ustaliły służby sanitarne, mężczyzna zakaził się od osoby z najbliższego otoczenia, która powróciła z Meksyku – wyjaśnia Alina Kucharzewska.

Na chwilę obecną mamy 42 osoby, u których wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Katowicach badaniem potwierdziła zakażenie COVID-19 w naszym województwie. Hospitalizowane są 63 osoby, 1786 osób objętych jest kwarantanną domową, a 5874 – nadzorem sanitarnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 7 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.