Reklama

Mieszkańcy osiedla Nikiszowiec obawiają się, że nowe inwestycje mieszkaniowe zakorkują ich dzielnicę. Zapytanie do władz Katowic w sprawie propozycji rozwiązania przyszłych problemów drogowych wystosował jeden z miejskich radnych. Magistrat potwierdził, że chce temu zaradzić budową nowej drogi.

Chodzi o budowę osiedli „Nowy Nikiszowiec” (inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus) oraz w szczególności „Nowy Nikisz”. Ta ostatnia to inwestycja prywatna, która stanie tuż obok starej zabudowy Nikiszowca, na rogu ul. Z. Nałkowskiej i ul. Szopienickiej. Mieszkańcy niepokoją się, że na lokalnych drogach wzrośnie ruch, a istniejące ulice się zatkają. W ich imieniu zapytanie w tej sprawie złożył radny miejski Jarosław Makowski.

Reklama

– W związku z zapowiedziami budowy osiedla Nowy Nikisz przy skrzyżowaniu ul. Zofii Nałkowskiej i ul. Szopienickiej, w pobliżu starej zabudowy Nikiszowca (zgodnie z zapowiedziami powstanie ponad 600 nowych mieszkań) zwracam się z zapytaniem, czy władze Katowic zamierzają w związku z tym podjąć działania, zmierzające do ograniczenia ruchu w dzielnicy Nikiszowiec? Warto podkreślić, że mieszkańcy starego Nikiszowca obawiają się, iż wkrótce nie będą mieli jak wyjechać z osiedla. Może być to spowodowane zwiększeniem się ruchu samochodów, związanego z oddaniem w niedalekiej przyszłości do użytku inwestycji Nowy Nikiszowiec (inwestycja w ramach programu „Mieszkanie Plus”), a w dalszej perspektywie – także inwestycji Nowy Nikisz (inwestycja prywatna) – pytał radny Makowski.

Będą nowe drogi

Odpowiedzi na zapytanie radnego udzielił wiceprezydent Bogumił Sobula. Odpowiedź jest lakoniczna, jednozdaniowa: „Odpowiadając na zapytanie Pana Radnego w powyższej sprawie uprzejmie informuję, że planowana jest realizacja inwestycji pn. „Budowa połączenia drogowego ul. Szopienickiej z ul. Ociepki” ujętej w Wieloletniej Prognozie Finansowej”.

Propozycja takiego połączenia była już kilkukrotnie podnoszona, m.in. przez radę dzielnicy. Chodzi o przedłużenie ul. Zamkowej na zachód, po śladzie dawnej linii kolejowej, do ul. Szopienickiej. Warto dodać, że miasto planuje także inne inwestycje drogowe w rejonie Nikiszowca. Powstanie m.in. połączenie ul. Gospodarczej z osiedlem „Nowy Nikiszowiec” (inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.