Nie ma potwierdzonego przypadku koronawirusa w Katowicach. Jedna osoba jest hospitalizowana – poinformowały władze Katowic (stan na godzinę 13.00). Osoba z podejrzeniem choroby trafiła do szpitala w Tychach.

Pacjent hospitalizowany, to nie to samo co chory – trzeba o tym pamiętać. Osoba, u której zachodzi podejrzenie, że może być chora, jest umieszczana w izolatce na oddziale zakaźnym. Megrez Szpital Wojewódzki w Tychach dysponuje takim oddziałem, decyzją Ministerstwa Zdrowia zmienia się w szpital zakaźny.

Prezydent Katowic podał obecną sytuację w Katowicach w związku z koronawirusem.

Reklama

– Objętych kwarantanną z decyzjami administracyjnymi 18 osób, 162 osoby nadzór epidemiologiczny. Wyniki badań personelu i pacjentów z Medyków są ujemne – poinformował na swoim profilu prezydent Katowic Marcin Krupa.

To dobra wiadomość dla personelu i pacjentów Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wcześniej informowaliśmy, że pracownik szpitala zachorował na koronawirusa.

Od 13 marca szpital wstrzymał wszystkie planowane przyjęcia w tym planowane zabiegi w oddziałach Szpitala oraz kontrolne wizyty ambulatoryjne w Przychodniach Przyklinicznych.

W ciągu ostatniej doby na terenie kraju wykonano ponad tysiąc testów na koronawirusa. Ponad 5,3 tys. testów w sumie nie potwierdziło choroby. Jak dotąd stwierdzono 111 przypadków, 3 osoby zmarły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.