/ fot. Policja

Dzielnicowi w Katowicach pomogą seniorom zrobić zakupy w sklepie, aptece czy dostać się do lekarza. To policjanci „pierwszego kontaktu”, których mieszkańcy darzą zaufaniem. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, samotni seniorzy z Katowic mogą liczyć na wsparcie dzielnicowych. Ci będą pełnić rolę łącznika między osobą starszą o odpowiednimi służbami pomocowymi.

Obecnie zakażonych chorobą mamy 111 osób, trzy osoby zmarłe. Wirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i tych, które mają już obciążone organizmy innymi chorobami.

W Katowicach dzielnicowi szczególną opieką obejmą właśnie samotnych seniorów.

Reklama

Wszystko po to, aby nie narażać ich na ryzyko zarażenia i pomóc w załatwieniu codziennych niezbędnych czynności (m.in. zakupy żywności, lekarstw, pomoc w dotarciu do lekarza). Dzielnicowi będą pełnić rolę swoistego rodzaju łączników pomiędzy seniorami i odpowiednimi służbami – informuje policja.

Osoba potrzebująca pomocy, powinna telefonicznie skontaktować się z dzielnicowym swojego rejonu, do którego telefon znajdzie na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, albo poprzez oficera dyżurnego nr tel. 47 851 2555.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.