Reklama

Katowice chcą w tym roku wprowadzić opłaty za parkowanie w Strefie Kultury. Parking wielopoziomowy powstanie na kredyt – poinformowały władze miasta.

W tym roku parking w Stefie Kultury na około tysiąc miejsc ma przestać być bezpłatny, zapowiada katowicki magistrat. Podobne deklaracje pojawiły się też w ubiegłym roku. Chodzi o około tysiąc miejsc postojowych zlokalizowanych w okolicach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Muzeum Śląskiego – czyli parkingi A, B i C.

Reklama

Sytuacja nie jest prosta, bo samochody, które tam parkują nagle nie znikną. Część kierowców będzie szukała prawdopodobnie innych miejsc parkingowych, a to oznacza problemy.

„Analizowany jest również wpływ wprowadzenia ww. opłat na tereny sąsiadujące ze Strefą Kultury” – podkreślają urzędnicy.

Ucierpieć na zmianie mogą Koszutka, Bogucice czy osiedle Gwiazdy.

Nawet 1500 nowych miejsc parkingowych

Jednocześnie przy gmachu NOSPR planowana jest budowa wielopoziomowego parkingu na 1300-1500 miejsc. Inwestycję zrealizować ma Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Spółka należąca do miasta.

„Inwestycja będzie miała charakter komercyjny i zostanie w całości sfinansowana z kredytu zaciągniętego na ten cel przez inwestora. W połowie marca bieżącego roku zostanie ogłoszony dwuetapowy konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną obiektu – czytamy w informacji przekazanej radnym.

Inwestycja ma być gotowa w grudniu 2022 roku. Pozwolenie na budowę ma uzyskać w połowie przyszłego roku.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.