Uniwersytet Śląski / fot. Erdem Yildiz

Uniwersytet Śląski w Katowicach zawiesza zajęcia. Kina i Teatry w Katowicach wstrzymują działalność. Wszystko w związku z zagrożeniem koronawirusem i decyzją o odwołaniu imprez masowych. Wirus jest bardzo zaraźliwy i przenoszony głównie w powietrzu. Sytuacja jest o tyle nieciekawa, że wysoce zaraźliwe bywają osoby, u których jeszcze nie wystąpiły wyraźne symptomy choroby. 

–  W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią wirusa SARS-CoV-2 Rektor Uniwersytetu Śląskiego zdecydował o zawieszeniu od dnia 11 marca 2020 r. (włącznie) do odwołania zajęć dydaktycznych na wszystkich wydziałach i w innych jednostkach Uniwersytetu Śląskiego – poinformował Jacek Szymik-Kozaczko z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Po wczorajszym zaleceniu marszałka, do 14 kwietnia działalność wstrzymały Teatr Śląski i kina należące do Instytucji Filmowej Silesia Film.

Reklama

– Dyrekcja Instytucji Filmowej Silesia Film podjęła decyzję o odwołaniu wszystkich seansów repertuarowych oraz wydarzeń w prowadzonych przez Instytucję kinach: Kino KosmosKino ŚwiatowidKinoteatr Rialto w Katowicach oraz w Kino Bałtyk – Racibórz i Kino Janosik w Żywcu do dnia 13 kwietnia br. Włącznie – czytamy w komunikacie.

Biblioteka Śląska też zamknęła się do 13 kwietnia. Gala Frederyków, która miała się odbyć w Katowicach 14 i 15 marca odbędzie się, ale bez udziału publiczności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.