Premier Mateusz Morawiecki / fot. A. Karendał / Śląski Urząd Wojewódzki

Odwołano wszystkie imprezy masowe. Z powodu koronawirusa. Decyzję dzisiaj ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Natomiast marszałek województwa śląskiego przekazał, że instytucje kultury należące do Urzędu Marszałkowskiego mają „wyciszyć swoją działalność” na okres miesiąca i odwołać wydarzenia, które są możliwe do odwołania. GKS Katowice wstrzymał sprzedaż biletów na mecze.

Działamy w oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed szkodą – poinformował Mateusz Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zakaz dotyczy wszystkich wydarzeń sportowych i artystycznych, na które przychodzi więcej niż 1000 osób oraz w przypadku wydarzeń odbywających się w halach na ponad 500 osób.

To oznacza odwołanie dużych meczy i rozgrywek sportowych. GKS Katowice już wstrzymał sprzedaż biletów.

– W związku z ogłoszeniem decyzji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju, GKS Katowice informuje o wstrzymaniu do odwołania sprzedaży wszystkich biletów i karnetów na mecze organizowane przez Klub – czytamy na stronie GieKSy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.