Miasto szuka firmy do inwestycji, która miała być za droga i nie do zrealizowania. Google i mieszkaniec Katowic pomogli najwyraźniej dodać urzędnikom skrzydeł. Chodzi o zadaszenie do lodowiska w Murckach. Inwestycja miała kosztować według urzędników ponad 2 mln zł, dlatego zrezygnowano z jej realizacji. Kilka tygodni temu radny Dawid Durał podesłał w formie interpelacji wyniki poszukiwań jednego z mieszkańców – Piotra Konarzewskiego. Ten znalazł w kilkanaście minut ofertę na zadaszenie lodowiska. Teraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Ogłosił przetarg na zadaszenie.

Zadanie nazywa się „dostawa i montaż zadaszenia namiotowego dla lodowiska w Murckach”. Ma zostać zamontowana hala namiotowa o wielkości 65×35 metrów, wysokość ścian bocznych to 4 metry.

„Pokrycie dachu i ścian powinno być odporne na pękanie, promieniowanie UV, rozdzieranie, rozciąganie, odbarwienia, zabrudzenia. Materiał powinien cechować się wysokim wskaźnikiem trudnozapalności” – czytamy w dokumentacji przetargowej.

Reklama

Oferty można składać do 13 marca.

Po petycji mieszkańców, apelach i interpelacjach radnych miasto zarezerwowało 500 tys. zł w tym roku, na powstanie zadaszenia na lodowisku w Murckach. Obiekt powstał za 1,5 mln zł w ramach Budżetu Obywatelskiego w grudniu 2018 roku. Lodowisko przez wpływ warunków atmosferycznych niszczało.

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że miasto nie zrealizuje zadaszenia, bo według urzędników 500 tys. zł to za mało.

– Wykonanie pełnego przykrycia wg. ostatecznych szacunków mogłoby kosztować ok. 2,0-2,3 mln zł – ze względu na tak wysokie koszty zadanie to nie będzie realizowane – poinformował wiceprezydent Katowic, Bogumił Sobula.

Mieszkaniec Katowic Piotr Konarzewski, w kilkanaście minut znalazł w sieci ofertę wartą nieco ponad 400 tys. zł na zadaszenie obiektu. W tej sprawie napisał do prezydenta właśnie radny Dawid Durał, przedstawiając wyniki 15 minut poszukiwań mieszkańca oraz jednego wykonanego telefonu.

Wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun stwierdził, że wspomniana wyżej oferta się nie nadaje m.in. dlatego, że szerokość i długość hali podana w wycenia jest mniejsza o 5 metrów z każdej strony oraz m.in. z powodu tego, że powinno być 36 słupów konstrukcyjnych o odpowiednim zbrojeniu i wadzę 2 ton każdy.

– Wymiary hali są również podyktowane tym, że powinna ona w swoim obrysie obejmować boksy sędziowskie oraz boksy zawodników. Oświetlenie dla takiej hali o natężeniu pozwalającym na rekreację, treningi łyżwiarskie i hokejowe musi wynosić min. 800 luksów, co wymaga zainstalowania ok. 50 wydajnych lamp ledowych. Dla prawidłowego funkcjonowania takiej hali namiotowej niezbędna jest również instalacja odpowiedniej wentylacji nawiewno-wyciągowej – tłumaczył Waldemar Bojarun.

Ostatecznie jednak MOSIR ogłosił przetarg na inwestycję, która miała nie być realizowana.

– W celu realizacji zadaszenia lodowiska w Parku Murckowskim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Katowicach przygotował postępowanie przetargowe na dostawę z montażem zadaszenia namiotowego o wymiarach 35 m x 65 m wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę – stwierdził Bojurn.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.