fot. Erdem Yildiz

Dookoła Katowic kwarantanny w związku z koronawirusem. Mieszkańcy m.in. Tychów, Chorzowa, Bytomia i Jaworzna zostali poddani kwarantannie domowej. W związku z podejrzeniem koronawirusa. To osoby, które wracały autokarem z Włoch wraz ze zdiagnozowanym pacjentem z Rybnika.

– W dobrym stanie jest mężczyzna, mieszkaniec Rybnika, który obecnie przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Raciborzu. To pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem w naszym województwie – poinformował wczoraj na konferencji wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

To pacjent, który przed tygodniem wrócił z nart w północnych Włoszech. Wraz z nim w autokarze przebywało łącznie 36 osób – w tym 33 pasażerów.

Reklama

– Do wszystkich w ciągu zaledwie kilku godzin dotarli powiatowi inspektorzy sanitarni. 23 mieszkańców naszego województwa trafiło do kwarantanny domowej pod ścisłym nadzorem sanitarnym powiatowych inspektorów z: Gliwic, Rybnika, Tychów, Jaworzna, Chorzowa, Bytomia i Cieszyna. Pozostali również przebywają w kwarantannie w swoich miejscach zamieszkania, a chodzi o województwa: mazowieckie, dolnośląskie, lubelskie i opolskie. Żaden z tych pasażerów nie wykazuje symptomów chorobowych – przekazała wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera – Bożek.

Służby nie podają informacji ilu pacjentów w poszczególnych miastach jest objętych kwarantanną domową. Wiadomo, że w sumie ponad 600 osób jest pod nadzorem sanitarnym.

Obecnie w szpitali w Raciborzu przebywa 5 pacjentów zarażonych koronawirusem.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.