Anna Bocheńska

– Kelnerzy są niewidomi, więc role w naszej restauracji są odwrócone, bo niewidomi kelnerzy stają się przewodnikami osób pełnosprawnych – mówi Anna Bocheńska twórczyni Restauracji DIFFERENT, która gości w kolejnej audycji z cyklu “Czas na Społeczeństwo”.Anna Bocheńska – Prezeska Fundacji Pomocy Rodzinie „Człowiek w potrzebie”, organizatorka wielu akcji charytatywnych i społecznych. Związana z DIFFERENT od samego początku pomysłu. Obiema rękami podpisuje się pod misją społeczną restauracji i nie wyobraża sobie innego sposobu na jej funkcjonowanie.

W DIFFERENT kolacja odbywa się w całkowitych ciemnościach. Kelnerami w tym miejscu są niewidomi, a goście doświadczają jedzenia i atmosfery zmysłami pozawzrokowymi.

O tym niezwykłym miejscu opowiada w rozmowie z goszczącym w restauracji Krzysztofem Wostalem Dyrektor Anna Bocheńska. Mówi o pracy niewidomych kelnerów, wydarzeniach odbywających się w restauracji, udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami. Takie miejsce być może pojawi się także w Katowicach.

Adres strony internetowej restauracji to:

https://restauracjadifferent.pl/

Finansowane ze środków PROO w ramach projektu „Województwo śląskie przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi” oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.