Spalony ośrodek / fot. Facebook/OREW.Katowice

Była księgowa miała podpalić OREW w Giszowcu. Żeby ukryć przywłaszczenie prawie 5 mln zł. Do Sądu Okręgowego w Katowicach trafił akt oskarżenia przeciwko podejrzanej kobiecie. Zarzuca się jej przywłaszczenie pieniędzy i podpalenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Katowicach-Giszowcu.

Do pożaru doszło 12 lipca 2018 roku. Po godzinie 3.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze. Po ugaszeniu ognia okazało się, że spaleniu uległy dwa pomieszczenia: księgowości i biurowe. Biegły nie wykluczył podpalenia.

W toku śledztwa wyszło, że w placówce prowadzono kontrolę finansową.

– Wykazała, że doszło do przywłaszczenia pieniędzy ośrodka o znacznej wartości przez byłą księgową. Ustalono, że 46- letnia kobieta w latach 2013-2018 przywłaszczyła pieniądze w kwocie ponad 4,7 mln zł. Chcąc zatrzeć dowody swojej winy, wywołała pożar w ośrodku, który strawił dwa pomieszczenia, komputery i całą dokumentację – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – Straty poniesione w wyniku pożaru oszacowano na prawie 780 tys. zł. Jak ustalili śledczy, kobieta przywłaszczone pieniądze przeznaczała na swoje potrzeby, kupując m.in. ekskluzywne ubrania w drogich butikach – dodaje.

Prokuratura Rejonowa Katowice-Wschód skierowała właśnie akt oskarżenia przeciwko kobiecie do sądu. Grozi jej kara do 10 lat więzienia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.