Policja / fot. Erdem Yildiz

4 osoby w centrum Katowic napadły na mężczyznę. Bili go na oczach świadków i okradli. Ostatecznie trzech mężczyzn i kobieta zostali zatrzymani. Trafili do aresztu, grozi im 12 lat więzienia.

Do napaści doszło 1 marca w centrum Katowic. Policjantów zaalarmowali świadkowie, którzy widzieli 4 osoby  bijące 29-letniego mężczyznę. Jak się okazało, był to ich znajomy.

– Już kilka chwil po zdarzeniu policjanci zważyli na jednym z przystanków osoby odpowiadające rysopisowi sprawców. 26-letnią kobietę i trzech mężczyzn w wieku 31-32 lat zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. W trakcie przeszukania ujawniono przy zatrzymanych skradzione pobitemu rzeczy: łańcuszek, telefon i kartę bankomatową – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – Po przedstawieniu zarzutów podejrzani zostali przewiezieni do katowickiego sądu, gdzie Prokuratura Rejonowa Katowice – Południe złożyła wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych – dodaje.

Reklama

Decyzją sądu kobieta i dwóch mężczyzn na czas trwającego postępowania będą przebywać w areszcie. Za rozbój grozi im kara do 12 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.