W Urzędzie Miasta Katowice powstał zespół zajmujący się tematem spalarni – poinformował katowicki radny Dawid Durał. To właśnie niezrzeszony radny pierwszy wyszedł z pomysłem utworzenia zakładu termicznej obróbki odpadów w Katowicach. Zdaniem Durała najlepszym miejscem byłaby Dąbrówka Mała.

Sprawa spalani, to temat, który pojawił się już w zeszłym roku. Na chwilę obecną był jedynie pomysłem czysto teoretycznym. Choć wiadomo, że na Śląsku mają powstać trzy tego typu obiekty, tego przynajmniej chce Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

– Drodzy mieszkańcy Dąbrówki Małej W Urzędzie Miasta powstał zespół ds. zakładu termicznej utylizacji odpadów, o powołaniu którego dowiedziałem się przez przypadek. Sam zakład uważam za dobry kierunek ale nie jest dla mnie dopuszczalne rozmawianie na jego temat bez strony społecznej tj. przynajmniej Radnego z okręgu i Rada Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała – napisał na swoim fanpagu Dawid Durał, miejski radny.

– Nie ma mojej zgody na takie procedowanie tematu. NIC O NAS BEZ NAS Uważam, że w tym temacie należy rozważyć wszystkie za i przeciw, od samego początku tylko i wyłącznie przy udziale przedstawicieli lokalnej społeczności. Poinformowałem Urząd, że należy z Wami rozmawiać. Jeżeli dialogu nie będzie, gwarantuje, że jestem pierwszym, który będzie przeciw tej inwestycji! Na najbliższej sesji Rada Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała, omówimy dalsze kroki – zaznaczył Durał.

Zapytaliśmy w magistracie o skład zespołu, to kiedy dokładnie powstał i czy są protokoły z jego posiedzeń. Z naszych informacji wynika, że zasiadają w nim dwaj wiceprezydenci Mariusz Skiba oraz Jerzy Woźniak. Na odpowiedź ze strony miasta jeszcze czekamy.

Wiadomo, że w kwietniu temat spalarni ma się pojawić na Komisji Infrastruktury i Środowiska Rady Miasta Katowice.

Dawid Durał niedawno był naszym gościem i rozmawialiśmy m.in. na temat spalarni odpadów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.