Inżynierskie Targach Pracy i Przedsiębiorczości / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Tłumy na Inżynierskich Targach Pracy i Przedsiębiorczości, które odbyły się dzisiaj na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Nie brakowało ofert pracy, a także wystawców, w tym firm z Katowic. Do pracy szukało chętnych w sumie ponad 120 przedsiębiorców i organizacji.

Tłumy zagościły dzisiaj w hali Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej przy ulicy Kaszubskiej, a co ciekawe właśnie w Gliwicach i okolicznych miastach – w tym również w Katowicach, ofert pracy nie brakuje.

– Dość sporo pracowników odchodzi na emerytury, w związku z tym poszukujemy nowych pracowników, tworzymy też nowe stanowiska pracy – mówi Joanna Nowak-Piasecka z Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach, jednego z wystawców na targach pracy.

Młodzi ludzie szukali kontaktu z firmami, które ich interesują, a także pomysłów na ewentualne zatrudnienie po studiach lub jeszcze w trakcie. Nam udało się porozmawiać m.in. z przedstawicielami wspomnianego Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów. To producent i hurtowy dostawca wody do spożycia.

– Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – komentuje oferty pracy GPW, Sylwia Smoleń, kierownik wydziału polityki kadrowej, która podkreśla, że firma szuka inżynierów, ale także chętnych do pracy biurowej. – Aktualne oferty można znaleźć na naszej stronie internetowej, Facebooku i w urzędzie pracy – dodaje.

Rodzimi przedsiębiorcy mają teraz z kim walczyć o pracownika. W końcu nie można powiedzieć, żeby wykwalifikowana kadra jak i tam z mniejszymi kwalifikacjami nie miała, gdzie szukać zatrudnienia. Amazon – globalna marka zatrudni w Gliwicach tysiąc osób do największego centrum logistycznego w Polsce, natomiast firma Johnson Matthey Poland, już zapowiedziała zatrudnienie również w samych Gliwicach 400 osób.

Firmy jak np. GPW mogą powalczyć o pracownika m.in. lokalizacjami – hurtowy dostawca wody szuka do pracy m.in. w Katowicach, Mikołowie czy Czarnym Lesie.  – Od marca startują w Spółce programy stażowe i praktyki – podkreślają w GPW.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.