GieKSa zgodnie z tradycją nieudanie rozpoczęła rundę wiosenną, zaledwie remisując na własnym stadionie z Błękitnymi Stargard 2:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Adrian Błąd i Arkadiusz Woźniak.

Mecz rozpoczął się bardzo źle dla GieKSy, bo już w pierwszej minucie, po stracie piłki w strefie środkowej przez Błąda, poszedł szybki kontratak gości, który zakończył się celnym trafieniem Cywińskiego. Niezrażeni katowiczanie dążyli do wyrównania i raz po raz stwarzali groźne akcje pod bramką rywala. W końcu w 26 min. po kombinacyjnie wykonanym rzucie rożnym Skuzę pokonał Błąd, rehabilitując się za swoją stratę z pierwszych sekund. Na tym emocje w tej części się nie skończyły. W 33 min. fantastyczne strzał z daleka oddał Gawron i Błękitni po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Sześć minut później był ponownie remis, a strzelcem bramki został Woźniak, który wykorzystał dokładne podanie Błąda. W końcówce GieKSa miała jeszcze kilka dobrych sytuacji. Najbliżej szczęścia był Wroński, który po podaniu Błąda miał przed sobą już tylko pustą bramkę, ale oddał niecelny strzał. Ostatecznie zawodnicy schodzili więc na przerwę przy remisie 2:2.

Druga połowa była w wykonaniu gospodarzy znacznie słabsza. Niby dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli pod bramką przeciwnika, poza jednym strzałem w poprzeczkę Woźniaka niewiele z tego jednak wynikało. Przyjezdni ograniczali się do kontrataków i w kilku przypadkach byli blisko pokonania Mrozka, golkiper GieKSy nie dał się jednak zaskoczyć i mecz skończył się rozczarowującym remisem 2:2.

GKS Katowice – Błękitni Stargard 2:2 (2:2)

Bramki: Błąd, Woźniak – Cywiński, Gawron

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski (69. Bętkowski), Jędrych, Broda, Rogala – Kiebzak (37. Wroński), Stefanowicz, Gałecki, Błąd, Woźniak – Urynowicz (60. Kurbiel).

Błękitni Stargard: Skuza – Cywiński (84. Bednarski), Gawron, Łysiak (79. Polkowski), Sanocki (90. Theus), Sitkowski, Fadecki, Szrek, Krawczun, Sadowski, Ostrowski.