Dagmara Stanosz

– Żeby w pewnym momencie nie musieliśmy już mówić o niepełnosprawności, a żebyśmy mogli mówić o doświadczeniu sztuki za pomocą różnych zmysłów, różnych narzędzi – mówi Dagmara Stanosz, pracownica Działu Edukacji Muzeum Śląskiego w Katowicach, która gości w kolejnej audycji z cyklu “Czas na Społeczeństwo”.Muzeum Śląskie jest instytucją kultury. Jak czytamy na stronie internetowej, jego misja wyraża się w stwierdzeniu:

“Zobowiązane dziedzictwem regionu, dynamiką jego dziejów, wielokulturowością i wiodącą rolą przemysłu, przy jednoczesnym uznaniu jego dorobku intelektualnego i artystycznego, Muzeum Śląskie podejmuje się misji kreowania przestrzeni dla dialogu z przeszłością i dokonaniami współczesności w celu głębszego poznawania Śląska, Polski i Europy.”.

Reklama

Działania instytucji są bardzo bogate, a niebagatelne znaczenie ma w nich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. O tej dostępności w rozmowie z Krzysztofem Wostalem opowiada Dagmara Stanosz z Muzeum Śląskiego.

Muzeum dostępne jest m.in. dla osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, ruchu, czy ze spektrum autyzmu. Rozmówczyni opowiada o różnych działaniach, które obejmują nie tylko dostępność architektoniczną, lecz także komunikacyjną, asystencką, a ponadto organizowanie w muzeum różnego rodzaju wydarzeń ukierunkowanych również na osoby niepełnosprawne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 17 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.