Park Wełnowiecki / fot. UM Katowice
Reklama

Miasto zrewitalizuje Park Wełnowiecki, ale najpierw zapyta mieszkańców o zdanie, na temat tego co chcieliby, aby powstało w tym rejonie. To obietnica wyborcza Marcina Krupy, prezydenta Katowic, który zobowiązał się do rewitalizacji tego terenu, w jednostronnie podpisanej przez niego umowie z mieszkańcami.

Chodzi o teren 5 hektarów, a więc mniej więcej 7 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Obecnie w parku znajdują się dwa place zabaw, alejki oraz elementy małej architektury, czyli ławki i kosze.

– Zgłaszało się do mnie w tej sprawie wiele osób z Bogucic, Wełnowca i Koszutki. Podczas rozmów często słyszałem, że należy zagospodarować teren Parku Wełnowieckiego, który lata świetności ma za sobą. Jego największym atutem jest piękny drzewostan i cisza – choć mówimy o obszarze znajdującym się zaledwie dwa kilometry od katowickiego rynku – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. -Wsłuchując się w apele mieszkańców podjąłem decyzję, że kompleksowo zrewitalizujemy nie tylko teren parku, ale też działaniami obejmiemy jego otoczenie. Chodzi o niezagospodarowane, pagórkowate i częściowo zalesione tereny, czyli tzw. Alpy – dodaje.

Park Wełnowiecki / fot. UM Katowice

Zanim ruszą pracę, to miasto zapyta mieszkańców o ich oczekiwania względem tego terenu. Od marca do maja mają trwać konsultacje społeczne w tej sprawie. Przeprowadzona ma zostać ankieta diagnostyczna, spacer badawczy, a podsumowanie poznamy w trakcie otwartego spotkania.

– W konsultacjach będą mogli brać udział mieszkańcy dzielnic okalających Park – tj. Koszutki, Wełnowca i Bogucic  – informują urzędnicy. – Zebrane propozycje i uwagi mieszkańców będą stanowiły podstawę do zlecenia koncepcji zagospodarowania całego obszaru. Planujemy, by projekt był gotowy do połowy listopada 2021 r., a prace w terenie rozpoczną się wiosną 2022 r. Po zakończonych konsultacjach sprawę będzie prowadził Zakład Zieleni Miejskiej, który ma duże doświadczenie w tego typu działaniach. Przykładowo można tu wspomnieć udaną rewitalizację Parku Boguckiego – dodają.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.