Jarosław Wieczorek / fot. Śląski Urząd Wojewódzki
Reklama

IEM bez udziału publiczności. Wojewoda wydał zakaz uczestnictwa publiczności w Intel Extreme Masters, które rusza w piątek w Spodku.

– Ze względu na realne zagrożenie epidemiologiczne, po uzyskaniu rekomendacji ze strony  Głównego Inspektora Sanitarnego, zdecydowałem się podjąć tą trudną decyzję – wyjaśnia wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Reklama

Dzisiaj pismo z obawami w sprawie bezpieczeństwa mieszkańców do wojewody wysłał prezydent Katowic, którego w mediach społecznościowych o sprawę mocno dopytywali mieszkańcy.

– Chyba jakiś żart z tą imprezą. Wirus szaleje a Katowice ściągają do siebie mnóstwo ludzi – napisała jedna z mieszkanek na profilu prezydenta.

Udziału publiczności nie rekomendował też Główny Inspektor Sanitarny.

– Biorąc pod uwagę zagrożenie ze strony koronawirusa, który pojawił się w Europie oraz zalecenia WHO, dotyczące podjęcia wszelkich środków ostrożności pozwalających zminimalizować zagrożenie, wojewoda wydał zakaz organizatorowi ESL Gaming Polska przeprowadzenia imprezy masowej sportowej pn. „Intel Extreme Masters Katowice 2020” z udziałem publiczności – czytamy w komunikacie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.