/fot. ESL

Dzisiaj zapadnie decyzja w sprawie ewentualnego odwołania Intel Extreme Masters w Katowicach, powiedział w Senacie sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Waldemar Kraska. Ewentualne odwołanie wydarzenia ma związek z koronawirusem, a IEM to wydarzenie o charakterze światowym.

Dzisiaj w Senacie rozmawiano o epidemii koronawirusa, pojawił się temat Katowic i największej imprezy e-sportowej w naszym kraju. IEM startuje w Katowicach już w piątek.

– Czy ta impreza jutrzejsza została odwołana. Jeżeli nie, jak ocenia pan zagrożenie i zabezpieczenie epidemiologiczne nie tylko mieszkańców 300 tys. Katowic ale także 3 mln aglomeracji śląsko-zagłębiowskiej – pytał senator Marek Plura. – Jakie szczególne działania zostały podjęte celem zabezpieczenia tej imprezy – dopytywał.

Reklama

Plura obawia się, że impreza może być „wulkanem infekcji”, który wybuchnie w Katowicach.

– Decyzję o ewentualnym nie odbyciu się takiej imprezy podejmuje wojewoda – mówił Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. – W tej chwili trwają analizy epidemiologiczne, jak to może wpłynąć na samych uczestników, ale także na mieszkańców i wiem, że ta decyzja zostanie dzisiaj ogłoszona i podjęta – dodał.

W zeszłym roku w IEM wzięło udział ponad 170 tys. osób z całego świata. W tym roku nieoficjalnie mówi się, że na wydarzeniu miał pojawić się walczący o reelekcję prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

W Urzędzie Miasta Katowice otrzymaliśmy zapewnienie na tę chwilę, że impreza się odbędzie. – Nie pojawiły się żadne nowe wytyczne – usłyszeliśmy w urzędzie.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie?

❗️❗️ Co musisz wiedzieć o #koronawirus 📺?Dowiedz się więcej ➡️ http://gov.pl/koronawirus

Opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia Czwartek, 27 lutego 2020

Wcześniej z udziału w IEM zrezygnował Intel – sponsor tytularny, które przedstawiciele nie przyjadą do Katowic. A organizatorzy zapowiedzieli kontrole medyczne przed wejściem do katowickiego Spodka.

– Jedyną widoczną zmianą jest jest zwykłe mierzenie temperatury i potencjalny wywiad w punkcie medycznym przed wejściem na teren wydarzenia. Osoby, wobec stanu zdrowia których zespół medyczny będzie miał wątpliwości będą musiały się poddać dalszym czynnościom według decyzji służb medycznych. ESL zapewnia dodatkowy personel medyczny, patrole pierwszej pomocy oraz zwiększoną liczbę stanowisk sanitarnych dla wszystkich odwiedzających wydarzenie, jak również zapewnia niezbędną wiedzę w zakresie środków higieny – czytamy w komunikacie organizatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.