Marszałek Jakub Chełstowski i prof. Zygmunt Woźniczka / fot. Slaskie.pl

Zarząd Województwa Śląskiego przyjął rezygnację Adama Pastucha, dyrektora Instytutu Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego. Ten od marca rozpocznie pracę w Muzeum Śląskim. Wiadomo też, kto pokieruje dawnym Regionalnym Instytutem Kultury.

Jak informowaliśmy wcześniej, Pastuch złożył rezygnację w ubiegłym tygodniu. W środę została przyjęta przez Zarząd Województwa Śląskiego. Wiadomo, że były dyrektor Instytutu Myśli Polskiej od 1 marca rozpocznie pracę jako „pełnomocnik do spraw regionalizmu” w Muzeum Śląskim.

Zarządzenie Instytutem Myśli Polskiej powierzono historykowi prof. Zbigniewowi Woźniczce z Uniwersytetu Śląskiego. To on był autorem koncepcji przekształcenia RIK-u w Instytut Myśli Polskiej im. W. Korfantego.

Reklama

Cieszę się, że inicjatywa środowisk naukowych i patriotycznych uzyskała poparcie władz regionu. Wierzę, że uda nam się rozszerzyć działalność Regionalnego Instytutu Kultury o ten ważny element jakim jest dorobek Wojciecha Korfantego i myśli polskiej na Śląsku. To nie przekreśla tradycji Śląska, jego wielokulturowości, ale jednocześnie wzbogaca ją i jest ważnym elementem promocji regionu, bo przecież postać Wojciecha Korfantego idealnie się do tego nadaje – tłumaczył prof. Zygmunt Woźniczka, w listopadzie ubiegłego roku, gdy zapowiadano przekształcenie instytucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 17 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.