Kontrola drogowa / fot. KMP Katowice
Reklama

Od początku roku w Katowicach prawie 150 osób straciło prawa jazdy. W sumie 3,5 tys. osób przekroczyło dopuszczalną prędkość, wynika ze statystyk podanych przez katowicką drogówkę.

Pośpiech, nieuwaga, obawa przed spóźnieniem – tak tłumaczą się kierowcy, którzy zbyt szybko jeździli na katowickich drogach. Ale jak zaznacza policja, nie ma taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Ci muszą liczyć się z mandatami i punktami karnymi, a także utratą prawa jazdy.

– Tylko od początku roku policjanci katowickiej drogówki ujawnili prawie 3,5 tys. kierujących, którzy przekroczyli dozwolona prędkość. Jest to o 1,8 tys. więcej ujawnionych przekroczeń prędkości niż w ubiegłym roku za ten sam okres – tłumaczy Maciej Bajerski z katowickiej policji. –  Z tego też względu policjanci zatrzymali aż 148 praw jazdy w tym 36 za przekroczenie prędkości o minimum 50 km/h w terenie zabudowanym – dodaje.

Prędkość ma duże znaczenie w trakcie zdarzenia drogowego i często decyduje o tym, czy mamy do czynienia z kolizją czy wypadkiem. Utrudnienia też znacząco panowanie nad pojazdem.

– Zdejmijmy nogę z gazu i wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze – podkreśla policja.

Reklama

1 Komentarz

  1. Niestety statystyki są nieubłagane i nadal mimo zaostrzenia kar, kierowcy nie przestrzegają przepisów. Jazda ze zbyt dużą prędkością, na podwójnym gazie. Problemy ciągle są te same..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.