Teatr Śląski / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Dzisiaj zbiórka dla zwierząt w Katowicach. Będzie też kiermasz na placu przed Teatrem Śląskim. Potrzebna jest m.in. karma psów, kotów i gryzoni.

Zbiórka i kiermasz są organizowane, aby wesprzeć Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział Katowice, które ma pod swoją opieką aktualnie około 100 zwierząt, a w zeszłym roku interweniowało 250 razy.

Reklama

TOZ brało też udział 5 razy w sprawach jako oskarżyciel posiłkowy.

– Takie organizacje, jak TOZ Katowice, są bardzo potrzebne w naszym mieście. W tej chwili bardzo ważna jest Wasza pomoc, aby oddział TOZ w Katowicach mógł nadal funkcjonować – mówi Alicja Dobija ze Stowarzyszenia Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Zbiórka i kiermasz odbędą się w godzinach od 11.00-14.00.

– W dzisiejszych czasach zwierzęta są traktowane przedmiotowo. Niewiele ludzi interesuje się ich cierpieniem. Tymczasem statystyki pokazują, że zwierząt w schroniskach z roku na rok przybywa. Wiele trafia tam, ponieważ zostało wyrzuconych, z kolei inne odebrane zostały właścicielom interwencyjnie, bo żyły w tragicznych warunkach czy też były katowane. Nie godzimy się na krzywdę bezbronnych zwierząt. TOZ Katowice zapewnił im bezpieczeństwo i dobre warunki, natomiast bez wsparcia od nas wszystkich, nie będzie w stanie nieść pomocy dalej. Walentynki to czas, który kojarzy się z ciepłem rodzinnym, nie zapominajmy więc o najwierniejszych przyjaciołach – mówi Anna Wiśniewska.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.