Rura i odprowadzane ścieki / fot. Straż Miejska Katowice

W Katowicach za pomocą rury ścieki z posesji odprowadzali do rowu. Straż Miejska namierzyła osobę, która odprowadzała nieczystości do pobliskiego rowu. W tym celu pociągnięto rurę biegnącą od posesji do rowu, który był miejscem docelowym odprowadzonych ścieków.

Strażnicy otrzymali informacje o możliwym nielegalnych procederze, przeprowadzili kontrole posesji pod kątem gospodarowania nieczystościami.

– W pewnym momencie zauważyli,  iż w zbiorniku na nieczystości ciekłe znajduje się odpływ, który poprzez system studzienek odprowadza nadmiar zgromadzonych nieczystości ciekłych do przydrożnego rowu. Rura, którą ścieki odprowadzane były do ziemi zamaskowana była w nasypie pod posesją – informuje Jacek Pytel ze Straży Miejskiej w Katowicach.

Na osobę odpowiedzialną za proceder nałożono mandat karny wysokości 500 zł. Strażnicy niebawem ponownie pojawią się na posesji celem sprawdzenia realizacji zalecenia strażników. Chodzi m.in. o demontaż nielegalnej instalacji.

1 Komentarz

  1. A ja na miejscu straży miejskiej skontrolował bym Ślepiotke od lasu w Ochojcu aż do ulicy Kościuszki , na pewno coś znajdziecie jeszcze…… tylko trzeba chcieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.