Kolejne utrudnienia na DK 86. Będą korki jeszcze przed Giszowcem i to nie jest dobra wiadomość dla kierowców, którzy będą musieli uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości. Utrudnienia pojawią się w okolicach Murcek.

17 lutego wznawiany będzie remont wiaduktu w ciągu ul. Kołodzieja nad ul. Bielską.  Utrudnienia potrwają 3 miesiące.

– W poniedziałek 17 lutego wznowione zostają prace na wiadukcie w Murckach nad drogą krajową nr 86. Zakres prac wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu, która będzie polegać na zamknięciu dla ruchu pojazdów południowej jezdni ul. Bielskiej, czyli w kierunku jazdy do Katowic. W okresie wykonywania prac ruch dwukierunkowy – po jednym pasie w każdym kierunku jazdy – będzie odbywał się na jezdni w kierunku jazdy do Tychów – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Wykonawca naprawi wadliwie wykonaną zaprawę, wypiaskuje powierzchnię oraz nałoży nową zaprawę na wiadukcie.

Jak informuje miasto, roboty budowlane na wiadukcie wzdłuż ul. Kołodzieja w Murckach zostały przerwane ze względu na odstąpienie od umowy z winy wykonawcy, za co został obciążony karami umownymi. Koszt wznowienia prac, zgodnie z zakończoną procedurą przetargową i umową z nowym wykonawca wynosi 1,69 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.