Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl

Przez dwa lata prezydent Katowic spotkał się z „kilkoma tysiącami mieszkańców” deklaruje Wydział Komunikacji Społecznej, ale konkretów nie podaje. Nie wiadomo też z kim i gdzie się prezydent spotykał, a także, jak te spotkania wyglądały.

O spotkania prezydenta Katowic z mieszkańcami zapytał jeden z członków Stowarzyszenia Mieszkańcy dla Katowic. Odpowiedź była raczej zaskakująca, bo pytano o indywidualne spotkania z mieszkańcami.

– Prezydent codziennie spotyka się z kilkoma-kilkunastoma mieszkańcami Katowic. Przez ostatnie dwa lata takich spotkań odbyło się kilka tysięcy – wyjaśniał Maciej Stachura, naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice. Niestety po tych licznych najwyraźniej spotkaniach, nie pozostał żaden ślad.

– Miasto nie prowadzi ewidencji takich spotkań – dodał Stachura.

Co ciekawe, od dłuższego czasu miasto też na swojej stronie nie publikuje informacji o planowanych spotkaniach prezydenta z mieszkańcami, takowe odbywają się w dzielnicach. Według magistratu taka informacja nie jest potrzebna, a w sumie też nikt postronny np. dziennikarze nie pojawią się na takim spotkaniu, skoro o nim nie wiedzą.

W zeszłym roku, gdy próbowaliśmy się dowiedzieć, gdzie można taką informację, o spotkaniach z mieszkańcami znaleźć, nie udało nam się.

– Informacja o spotkaniach z mieszkańcami jest przekazywana różnymi kanałami informacyjnymi – przykładowo frekwencja podczas dziewięciu sierpniowych spotkań na Podlesiu (na które przyszło około 900 osób) – pokazała, że te działania są skuteczne – tłumaczyła nam w 2019 roku Ewa Lipka, rzecznik magistratu. Wtedy do mieszkańców Podlesia miasto wysłało listy z zaproszeniami.

3 KOMENTARZE

  1. Najgorszy prezydent katowic wstyd ze ludzie go wybrali na prezydenta !!!!! Nic nie robi a czego sie dotknie to nie powstaje lub ma straszne opoznienia !! Ale ekspresowo wydaje wz dla developerow !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.