Spotkanie z komendantem Komendy Miejskiej Policji w Katowicach / fot. Policja

Pracownica banku z Katowic pomogła udaremnić oszustwo metodą „na policjanta”. Uratowała tym samym oszczędności pary seniorów, która chciała je wypłacić żeby pieniądze wręczyć fałszywym policjantom.

Pracownica banku wraz z przełożoną spotkały się m.in. z komendantem Komendy Miejskiej Policji w Katowicach insp. Pawłem Barskim, który podziękował za właściwą postawę. Kobiety otrzymały drobne upominki z logo kampanii „nie reagujesz, akceptujesz”, którą od lat prowadzi policja w całym kraju.

Przykład z Katowic pokazuje, że pomimo wielu takich przypadków i ostrzeżeń, ciągle jest wiele do zrobienia w przypadku walki z tego typu oszustwami. Zwłaszcza jeżeli chodzi o świadomość seniorów.

Reklama

W tym konkretnym katowickim przypadku, próba wyłudzenia pieniędzy miała bardzo standardowy charakter. Do seniorów zadzwonili oszuści, podający się za policjantów.

– Oszuści wprowadzili w błąd kobietę i mężczyznę, że szajka złodziei uzyskała ich dane osobowe i chce ukraść ich pieniądze z banku. Przerażona dwójka katowiczan zmanipulowana przez oszustów udała się do jednej z placówek bankowych na terenie miasta, by wypłacić swoje oszczędności. Małżeństwo było mylnie przekonane, że ich pieniądze są zagrożone. Przestępczy proceder mógł się udać, gdyby nie postawa pracownicy banku. Kobieta, widząc zdenerwowanie starszych Państwa, zapytała, czy coś się stało. Małżeństwo powiedziało pracownicy, że muszą pilnie wypłacić pieniądze, gdyż są one zagrożone i przekażą je funkcjonariuszom policji, którzy je zabezpieczą. Kobieta zorientowała się, że klienci padają właśnie ofiarą oszustów. Poinformowała ich, że pieniądze są bezpieczne, a sprawę należy zgłosić prawdziwym stróżom prawa – relacjonuje zdarzenie katowicka policja.

Dzięki temu seniorzy z Katowic nie stracili swoich oszczędności. Pojechali na komisariat i złożyli zawiadomienie w tej sprawie. Śledczy obecnie szukają sprawców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 10 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.