Jeden z uszkodzonych samochodów / fot. Policja

Mężczyzna niszczył zaparkowane samochody w Katowicach. Przypadkiem ujawnił inne przestępstwo, a wszystko przez to, że zwrócił na siebie uwagę stróżów prawa.

Do niszczenia pojazdów zaparkowanych na jednej z ulic w katowickiej dzielnicy Piotrowice doszło w ostatni piątek. Udali się tam policjanci z oddziału prewencji. Na miejscu otrzymali od świadków rysopis mężczyzny i informację, że wszedł z towarzyszącą mu kobietą do pobliskiego budynku.

Po wejściu do obiektu, mundurowi natychmiast dostrzegli opisywanego wcześniej mężczyznę.

Reklama

– Mężczyzna na próbę wylegitymowania zareagował wyraźną agresją. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ już chwilę później został obezwładniony i zatrzymany. Gdy sytuacja się uspokoiła, policjanci zauważyli znajdujące się w lokalu maszyny do gier hazardowych oraz siedzące przy nich osoby. Wobec uzasadnionego podejrzenia nielegalnego prowadzenia gier hazardowych mundurowi zatrzymali kolejną osobę – tym razem podejrzewaną o związek z nielegalną działalnością. Na miejscu zostało zabezpieczonych ponad 7 tys. złotych w różnych nominałach, klucze i pilot niezbędne do obsługi automatów, telefony komórkowe oraz dokumentacja z prowadzonej nielegalnej działalności – informuje katowicka policja.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.

1 Komentarz

  1. nie dość, że będzie miał wyrok za niszczenie mienia, to go “lokalni biznesmeni” od automatów oklepią, za ściągnięcie uwagi…
    W zasadzie to powinni go puścić (a może i dać nagrodę?), przecież w porównaniu do tych przestępców karno-skarbowych, którzy na tych automatach grali (kara za grę na automacie bez licencji w maksymalnej wysokości wynosić może nawet 3 360 000 zł), oraz do właściciela automatów, który organizuje gry hazardowe (karta do 3 lat więzienia), to gościu co lusterka pourywał za 100 zł (wykroczenie, kara grzywny), jest niewinnym aniołkiem. Ma to sens, gdzieś ma to sens, tylko nie wiem gdzie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.