Inwestycja przy ulicy Leopolda / fot. TBS Katowice
Reklama

Miasto i KTBS szukają najemców dla 51 mieszkań w Bogucicach. Chodzi o inwestycję na ulicy Leopolda 17. Tam powstał 4 kondygnacyjny budynek, a przy nim plac zabaw i parking na 27 samochodów. Dodatkowo nieopodal znajduje się parking na 59 miejsc.

W budynku są dwie klatki schodowe, jedna obsługuje 25, druga 26 mieszkań – łącznie 51 mieszkań w tym 2 mieszkania przystosowane dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku.

Reklama

– Mieszkania na  parterach posiadają tarasy naziemne lub loggie, na wyższych kondygnacjach każde mieszkanie posiada balkon lub loggię. Wszystkie mieszkania zrealizowane są w standardzie „pod klucz” tj. wyposażone w urządzenia sanitarne (miska ustępowa na stelażu, wanna lub natrysk, umywalka) i kuchenne (zlewozmywak, kuchenka elektryczna), a także w opomiarowane instalacje: elektryczne, ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania.  W budynku przewidziano ponadto instalacje: telewizyjną, teletechniczną i domofonową a także wentylację wywiewną hybrydową dla części mieszkalnej oraz mechaniczną wywiewną dla pomieszczeń technicznych, gospodarczych i komórek lokatorskich – informuje Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Budynek jest też dostosowany do osób niepełnosprawnych – do windy dostajemy się z poziomu zero.

– Każda klatka schodowa wyposażona jest w dźwig osobowy z kabiną o rozmiarach pozwalających na swobodny transport osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku – podkreśla inwestor.

  • Inwestycja przy ul. Leopolda 17, 17a realizowana jest przy udziale rządowego programu wspierania budownictwa społecznego tzw. finansowanie zwrotne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat z BGK– dzięki czemu partycypacja wpłacana przez przyszłych najemców jest niższa (tj. 493,49 zł/m2),
  • Dodatkowo najemcy lokali mieszkalnych będą mogli ubiegać się o dopłaty do czynszu (na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania – Dz.U.2018, poz. 1540 ze zm.) – nawet do 6 zł/m2.

Nabór wniosków będzie prowadzony  od 18.02.2020 r. do 03.03.2020 r. Będzie można go złożyć we wskazanym terminie w lokalu przy ul. Młyńskiej 2. Potrzebne dokumenty znajdziecie tutaj.

Reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.