Reklama

Duże zmiany dla autobusów na Giszowcu. Utrudnienia pojawią się w wyniku przebudowywanej drogi i wyłączenia z ruchu ulicy Kolistej. Jakie zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej? Spore, Zarząd Transportu Metropolitalnego podkreślaj jednocześnie, że istnieją duże szanse na opóźnienia na liniach.

Od 10 lutego 2020 r. (poniedziałek), w związku z rozbudową węzła drogowego w Katowicach-Giszowcu, dla autobusów linii nr: 672N i 920  wyłącza się obsługę przystanku autobusowego Giszowiec Karolinki (stanowisko nr 3, zlokalizowane na łącznicy zjazdowej z DK 86).

Reklama

Natomiast od 24 lutego do 1 marca 2020 r. (poniedziałek – niedziela), w związku z kolejnym etapem przebudowy węzła drogowego w Katowicach-Giszowcu oraz wyłączeniem ul. Kolistej (przejazd pod DK86), wprowadzone zostają zmiany rozkładów jazdy oraz tras linii autobusowych nr: 3072223292672N689695920:

 • Linie nr: 30 i 292 skierowane zostają do obsługi KWK „Staszic” z trasą przejazdu:
  • kierunek do KWK „Staszic” – autobusy po obsłudze przystanków w Katowicach-Nikiszowcu skierowane zostają ulicami: Górniczego Dorobku, Gospodarczą, Trzech Stawów, Murckowska, Pszczyńska, zjazd łącznicą do skrzyżowania ulic: Kolista, Karolinki, 73 Pułku Piechoty, włączając się na trasę na przystanku Giszowiec Karolinki,
  • kierunek do Giszowca i Nikiszowca – autobusy po obsłudze przystanku przy KWK „Staszic” oraz przystanku Giszowiec Karolinki skierowane zostają ulicami: Pszczyńską, Górniczego Stanu, Przyjazną, Radosną, Batalionów Chłopskich, Mysłowicką do ul. Szopienickiej.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że autobusy tych linii w kierunku KWK „Staszic” nie będą obsługiwać dzielnicy Giszowiec, natomiast w kierunku powrotnym skierowane zostaną przez centrum Giszowca bez obsługi przystanków: Giszowiec Szyb RoździeńskiGiszowiec Kosmiczna (najbliższy przystanek zastępczy Giszowiec Mysłowicka) oraz Giszowiec Przyjemna (najbliższy przystanek zastępczy Giszowiec Przyjemna).

 • Linie nr: 72 i 223 – autobusy skierowane zostają do przystanku Giszowiec Kolista, który stanowić będzie koniec i początek relacji tych linii.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że zastosowana czasowa organizacja ruchu drogowego uniemożliwia bezpośrednie piesze przejście pod wiaduktem w ciągu ul. Kolistej. Tego typu przejście umożliwione jest z wykorzystaniem przejścia podziemnego przy ul. Pszczyńskiej.

 • Linia nr 695 – autobusy skierowane zostają w obu kierunkach ulicami: Szopienicką, Mysłowicką, Batalionów Chłopskich, Radosną, Przyjazną, Górniczego Stanu do ul. Pszczyńskiej.
 • Linia nr 672N – autobusy w kierunku Murcek, po obsłudze przystanku Osiedle Paderewskiego Pomnik, skierowane zostają do węzła Murckowska, a następnie ulicami: Gospodarczą, Górniczego Dorobku, Szopienicką, Mysłowicką, Batalionów Chłopskich, Radosną, Przyjemną, Górniczego Stanu do ul. Pszczyńskiej.
 • Linia nr 689 – autobusy w kursach wariantowych, wydłużonych do KWK „Staszic”, zakończą przejazd w katowickiej dzielnicy „Murcki”. Nie będą realizować kursów do Giszowca oraz KWK „Staszic”.
 • Linie nr 920 – autobusy w obu kierunkach skierowane zostają ulicami: Pszczyńską, Górniczego Stanu, Przyjazną, Radosną, Batalionów Chłopskich, Mysłowicką, do ul. Szopienickiej.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że autobusy linii nr: 695, 920 linii w kierunku Giszowca, Szopienic oraz Murcek nie  będą obsługiwać przystanków: Giszowiec Szyb RoździeńskiGiszowiec Kosmiczna (najbliższy przystanek zastępczy Giszowiec Mysłowicka) oraz Giszowiec Przyjemna (najbliższy przystanek zastępczy Giszowiec Przyjemna).

Wraz z wprowadzanymi zmianami uruchomione zostaną tymczasowe stanowiska przystankowe z lokalizacją:

 1. Przy ul. Szopienickiej, przed skrzyżowaniem z ul. Mysłowicką (oznaczone jako Giszowiec Mysłowicka.
 2. Przy ul. Górniczego Stanu obok nr 65, w rejonie skrzyżowania z ul. Adama i ul. Przyjazną (oznaczone jako Giszowiec Przyjemna).
 3. Przy ul. Górniczego Stanu w rejonie skrzyżowania z ul. Pszczyńską (oznaczone jako Giszowiec Górniczego Stanu).
Reklama

1 Komentarz

 1. Dobra to teraz mam pytanie. Jak moje dziecko ma się dostać do szkoły w Giszowcu jadąc z Mysłowic? Ma iść z przystanku na Karolinki????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.