Lodowisko w Murckach / fot. Hokejowe Przedszkole w Murckach

W Murckach rusza Hokejowe Przedszkole. Dzieci dostaną sprzęt i będą uczyć się tajników hokeja – w tym jazdy na łyżwach – pod okiem instruktorów. Przedszkole rusza 1 lutego i co tydzień w sobotę planowane są treningi na lodowisku w Murckach. – Powstał u nas obiekt i trzeba go wykorzystać – mówi Piotr Konarzewski – pomysłodawca projektu. Pierwsze zmagania maluchów już pojutrze.

W sobotę rusza Hokejowe Przedszkole Murcki. W godzinach od 10.00-12.00 maluchy pokażą co potrafią na tafli lodowiska w Murckach. Z projektu mogą skorzystać przedszkolaki w wieku od 4-6 lat.

– Moim zdaniem ruch dzieci na świeżym powietrzu to jest podstawa. Powstał u nas obiekt i trzeba go wykorzystać – mówi Piotr Konarzewski, dzielnicowy radny i jednocześnie pomysłodawca projektu. W sobotę swoje umiejętności pokażą maluchy również z innych katowickich klubów, będą też prezenty dla dzieci oraz pamiątkowe puchary. Na godzinę 11.00 zaplanowano połączenie telefoniczne z Mariuszem Czerkawskim, znany hokeistą, który występował w NHL.

Organizowane w każdą sobotę zajęcia będą bezpłatne, a maluchy zostaną wyposażone w odpowiedni sprzęt.

– Nie jest wykluczone, że dzieci w przyszłości pójdą tą drogą. Sprzęt oczywiście my zapewniamy. W tym profesjonalne łyżwy – mówi dodaje Konarzewski.  – Cześć sprzętu jest nasze, część od Dariusza Wieczorka kiedyś reprezentanta kraju, który obecnie trenuje w Szwajcarii – dodaje.

Obecnie do projektu przystąpiło już około 30 dzieci. Zapisywać mogą się maluchy z Murcek w siedzibie tamtejszego Przedszkola nr 72 przy ul. Bielskiej. Tutaj ważna informacja, nie trzeba do przedszkola chodzić, żeby uczestniczyć w zajęciach.

Trenować maluchy będzie m.in. Mariusz Kieca i inni profesjonalni trenerzy.

Jestem dumny że tak znane osoby jak Mariusz Czerkawski, ambasador hokeja w PL docenia naszą pracę, mam nadzieję że takie wsparcie otrzymamy również od wielu innych osób i instytucji, bo wszystko to co robimy robimy dla dzieci!!!! ❤️🏆

Opublikowany przez Hokejowe Przedszkole Murcki Czwartek, 30 stycznia 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.