Katowiczanin okradał swojego pracodawcę. Straty na ponad 60 tys. zł i zarzut kradzieży czynem ciągłym. Teraz mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.

Zawiadomienie o możliwej kradzieży w jednej z katowickich firm wpłynęło 24 stycznia. Przedsiębiorstwo handluje akcesoriami spawalniczymi. Skradziono 260 rolek drutu spawalniczego o wartości ponad 60 tys. zł.

Policjanci ostatecznie ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 36-latek z Katowic, który był pracownikiem poszkodowanej firmy.

– Mężczyzna działał w okresie od kwietnia 2019 roku do stycznia br., wielokrotnie wynosząc z zakładu rolki z drutem spawalniczym. W dniu 27 stycznia br. doszło do zatrzymania sprawcy, mężczyzna został zatrzymany przez stróżów prawa w swoim miejscu pracy. Katowiczanin był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów – tłumaczy Maciej Bajerski z katowickiej policji.

Udało się śledczym odzyskać 227 rolek skradzionego drutu. 36-latkowi przedstawiono już zarzut kradzieży popełnionej w czynie ciągłym. Grozi mu do 5 lat więzienia.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.