Marcin Krupa i Piotr Uszok / fot. A. Maciaszczyk / InfoKatowice.pl
Reklama

Reportaż Anity Gargas doprowadził prezydenta Katowic do histerii. Grozi krokami prawnymi, a w materiale nie pojawiło się nic nowego. Po prostu szerzej przedstawiono funkcjonowanie katowickich elit politycznych i przypomniano ogólnie mówiąc część nie tylko wpadek, ale także wydatków miasta, o których mówi się w Katowicach od lat.

Nasze źródła w Urzędzie Miasta Katowice mówią, że w magistracie bardzo źle znieśli reportaż, który ukazał się w TVP. „Krupa płacze w poduszkę” – powiedział nam nasz informator, niektórzy mieli też zaliczyć „nieprzespaną noc”.

Reklama

Poniżej oświadczenie prezydenta Krupy, po materiale wyemitowanym w TVP.

Wczoraj na antenie TVP1 wyemitowany został program „śledczy” Anity Gargas. W wielowątkowym materiale, który rzekomo dotyczył budowy stadionu miejskiego, padło wiele nieprawdziwych informacji. Autorzy programu w żenujący sposób zmanipulowali przekaz, który nie miał nic wspólnego z dziennikarską rzetelnością i prawem do krytyki. Z przykrością stwierdzam, że znając format tego programu, nie jestem zaskoczony takimi metodami działania i zakłamywania rzeczywistości.

Już wczoraj w nocy otrzymałem wiele głosów m.in. od mieszkańców, samorządowców i dziennikarzy z naszego regionu, którzy są oburzeni tak skandalicznym przedstawieniem Katowic. Nie ma mojej zgody na naruszanie dobrego imienia miasta. Dlatego w trosce o dobry wizerunek Katowic, dokonamy wnikliwej analizy materiału, by następnie podjąć w tej sprawie wszelkie możliwe kroki prawne, o których będę Państwa informował.

Marcin Krupa 

Prezydent Katowic

Reklama

6 KOMENTARZE

  1. Tak PiS podzìękował wladzom K-c za zorganizowanie Swìeta Wojska Polskiego,poparcia w wyborach itp.Murzyn zrobił swoje i kopa!!!,to właśnie taka władza.Panie prezydencie pogoń pan tę hołotę od nas hanysów.anna

    • a za co tu dziekowac? to rzad zorganizowal to swieto a nie Kupa. Ja tez jestem hanyska i nie musiz obrazac innych bo ja akurat popieram polityke uczciwosci, i nie wyskakuj mi tu z banasiami bo ja tobie tez moge namnozyc dziesiatki mafiozow

      • To pokaż jeden wyrok tych poprzednich mafiozów? Bo pisowcy dużo krzyczeli, minęło 5 lat i jakoś nie widzę, by ktoś z po dostał jakikolwiek wyrok. Więc szanuj swoje słowa.

  2. Obserwujac poczynania pana prezydenta krupy w innych kwestiach i stosunek do przecietnego mieszkanca, material w programie p. gargas wydaje sie prawdopodobny

  3. Dobrze, że ktoś w końcu upublicznił na całą Polskę „gospodarność” gospodarzy mojego miasta. Setki milionów na nowy stadion, nie wiem ile, ale bardzo dużo na świąteczne iluminacje, zupełnie zbędna instytucja „Miasto ogrodów”, wiem robi pożyteczne rzeczy, ale to samo mógłby robić Regionalny Ośrodek Kultury i byłoby dużo taniej, a z drugiej strony pogrążone w ciemnościach ulice prze ok. 15 do 30 minut (w zależności od warunków atmosferycznych), bo w celach oszczędnościowych oświetlenie w wybranych i co pewien czas zmienianych rejonach załączane jest kilkanaście minut po zachodzie słońca. P. A. Gargas wspomniała o zeszpeceniu centrum przez Katowicką Galerię, nie jest to jednak najważniejszy problem. Tego potworka postawiono w miejscu gdzie był i być powinien dworzec autobusowy (w tym celu wyburzono tu już w latach 60-tych wiele kamienic). Te 10 podziemnych przystanków to kpina, a nie dworzec. Po pierwsze w Katowicach niektórzy pasażerowie przesiadający się musza pieszo pokonywać nawet ok. 1 km np. jadący z Piekar, Bytomia i miast Zagłębia do Mikołowa lub Łazisk, inni trochę mniej. Nowy dworzec komunikacji dalekobieżnej powstaje w odległości ok. 0,5 km od dworca kolejowego. Po drugie brak płyty postojowej powoduje, że pomiędzy dworcem a zajezdnią na Mickiewicza jeździ dziesiątki autobusów bez pasażerów tylko na przerwę w pracy kierowcy. Ciekaw jestem ile to tzw. wozokilometrów i jakie są tego koszty, ponadto generuje to wzrost ruchu na i tak zatłoczonych ulicach. O zniszczeniu pięknego i nowoczesnego oraz funkcjonalnego, ale celowo wcześniej zaniedbanego obiektu nie wspominając. Architektura Rynku z widokiem w kierunku Spodka zasłoniętym przez tzw. obiekt usługowy a w innym miejscu zarośniętą ścianę to kolejny przykład o którym słusznie wspomniała p. Gargas.

  4. Tu wcale nie chodzi o Katowice. Krupa naiwnie zakladal, ze jak sie przypodoba teraz PiSowi jak kiedyś PO to nie będą go chcieli ruszyć a ten material poblogoslawiony przez Kurskiego a wiec PiS i prezesa to jasny sygnał, ze machina juz ruszyla i zastąpią Krupe swoim człowiekiem. Zdrajcy na pasku deweloperow nie zal! Zakała tego regionu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.