Antyterroryści z Katowic zatrzymali 5 osób. W nocy podłożyli ładunek wybuchowy. Bombę podłożono na tarasie domu jednorodzinnego w pobliżu Mikołowa.  Podczas eksplozji przebywało w nim dwoje dzieci w wieku 4 i 6 lat oraz ich rodzice. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawcom grozi nawet 10 lat więzienia.

W sobotę o 3.00 dyżurny policji w Mikołowie otrzymał informacje o wybuchu w domu jednorodzinnym w niewielkiej sąsiedniej miejscowości. Na miejscu okazało się, że doszło do wybuchu ładunku ukrytego w plecaku. Domownicy w tym czasie spali, nikomu nic się nie stało, ale potrzeba było ewakuować ich z uszkodzonego domu.

Oprócz mikołowskich policjantów i policyjnych kontrterrorystów w sprawę zaangażowali się kryminalni z Zespołu do Walki z Terrorem Kryminalnym z katowickiej komendy wojewódzkiej, a także funkcjonariusze katowickiego wydziału CBŚP.

Reklama

Mundurowi analizowali każdy trop, który mógł ich doprowadzić do sprawców.

– Już niespełna 2 doby po eksplozji w ręce stróżów prawa wpadło pięć osób. Zatrzymani to czterej mężczyźni i kobieta w wieku od 18 do 42 lat, mieszkańcy powiatów gliwickiego i rybnickiego. Policjanci przeszukali ich domy i mieszkania, w rezultacie znaleźli i zabezpieczyli materiały mogące służyć do wytworzenia ładunków wybuchowych, a także niewielkie ilości narkotyków – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.  – Jak wstępnie ustalili śledczy, ładunek wybuchowy skonstruował w piwnicy swojego domu jeden z zatrzymanych mężczyzn. Był on już wcześniej karany za wytwarzanie bez zezwolenia broni i amunicji, kradzieże i groźby. Pozostałe osoby są odpowiedzialne za przewiezienie plecaka z niebezpieczną zawartością na miejsce oraz za podłożenie ładunku wybuchowego na taras domu – dodaje.

Policjanci ustalają powód działania sprawców. Nie wykluczają, że motywem były rozliczenia finansowe.

Dzisiaj sprawcy mają usłyszeć zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 4 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.