Kamery w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Miasto zastanawia się czy poprawić bezpieczeństwo w katowickim parku. Chodzi o Park Żołnierzy Września, który znajduje się w Dąbrówce Małej. Magistrat na wniosek katowickiego radnego rozważa, czy zainstalować w jego rejonie monitoring i lepiej oświetlić ten teren.

W sprawie parku do prezydenta Katowic zwrócił się niezrzeszony radny Bartosz Wydra. Park to miejsce, w którym mieszkańcy nie czują się bezpiecznie.

– Teren ten po zmroku staje się niebezpieczny i stwarza zagrożenie dla mieszkańców. Potwierdzają to liczne przypadki dewastacji na jego terenie – stwierdził radny Wydra. To właśnie w tym rejonie wieczorami często spożywany jest alkohol. Radny chce, aby miasto zainstalowało monitoring i oświetliło ten rejon Katowic.

Reklama

Mieszkańcy od dłuższego czasu starają się o poprawę bezpieczeństwa w parku. Niestety bezskutecznie. Na razie ostatecznej odpowiedzi w tej sprawie nie ma, miasto sprawdza swoje możliwości.

– Informuję, że sprawa została przekazana do Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach w celu oceny możliwości wykonania wnioskowanych prac. O ostatecznych ustaleniach zostanie Pan Radny poinformowany odrębnym pismem niezwłocznie po zajęciu stanowiska przez jednostkę – poinformował wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula.

Radny również wnioskował o remont schodów od ulicy Hallera, które znajdują się w tragicznym stanie, tutaj też trzeba poczekać, aż miasto oceni swoje możliwości.

Kobieta godzinę leżała i czekała na pomoc w Katowicach. W końcu ktoś ją miał podpalić

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 9 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.