/ fot. Policja

Kradł pieniądze podczas awarii bankomatów. Zatrzymali go policjanci z Katowic. Mężczyzna usłyszał zarzuty, w jego domu znaleziono gotówkę w kwocie ponad 20 tys. zł.

Policjanci z Sekcji do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, otrzymali informację, że konwojent lub konwojenci pracujący dla jednej z firm, mogą kraść pieniądze z bankomatów na terenie naszego regionu.

– Ustalenia doprowadziły do zatrzymania bezpośrednio po zakończonej pracy jednego z konwojentów. Okazało się, że sprawca dopuszczał  się kradzieży w trakcie usuwania awarii, spowodowanej np. zacięciem pieniędzy w urządzeniach. Zgodnie z procedurą, po nieudrożnienie zatoru pieniądze, które zostały wyjęte z urządzenia, powinien spakować do tzw. bezpiecznej koperty i przywieźć do firmy w celu ich rozliczenia. Tymczasem po wyjęciu “zaciętych” banknotów, mężczyzna przywłaszczał część z gotówki dostarczanej do firmy – informuje Aleksandra Nowara ze Śląskiej policji.

Kryminalni przeszukali mieszkanie mężczyzny, gdzie znaleźli gotówkę w kwocie ponad 20 tys. zł. Część zabezpieczonych banknotów o nominałach 100 i 200 zł pochodziła z okradzionych bankomatów.

Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty kradzieży, do których się przyznał.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna mógł się dopuścić kolejnych 10 tego typu czynów od połowy 2019 roku. Kolejny materiał dowodowy w sprawie jest gromadzony, niewykluczone, że konwojent usłyszy kolejne zarzuty.

Grozi mu do 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.