foto: Materiały prasowe

Kontrakt z GKS-em Katowice podpisał 18-letni bramkarz Łukasz Konefał. To kolejny młodzieżowiec w drużynie na tej pozycji.

Łukasz Konefał podpisał z GKS-em Katowice kontrakt, który będzie obowiązywał do dnia 30 czerwca 2020 r. z opcją przedłużenia. Osiemnastolatek to wychowanek Stali Stalowa Wola, a od jesieni 2017 r. był zawodnikiem pierwszej drużyny tego klubu. Pomimo młodego wieku, rozegrał już 20 spotkań na poziomie 2 ligi. Jego udane występy zaowocowały powołaniem do reprezentacji Polski do lat 18.

– Zawodnikiem interesowaliśmy się już latem 2019 r. kiedy podjęliśmy strategiczną decyzję o obsadzie bramki zawodnikami o statusie młodzieżowca. Wówczas jednak jego sprowadzenie nie było możliwe. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu udało się podjąć rozmowy ze Stalą Stalowa Wola i zaprosić zawodnika do udziału w treningach od początku zimowych przygotowań. Po pozytywnym przejściu testów zdecydowaliśmy się na półroczne wypożyczenie z zagwarantowaniem sobie prawa pierwokupu zawodnika. Decyzja o sprowadzeniu do klubu Łukasza Konefała została podjęta w świetle skrócenia przez klub wypożyczenia Konrada Piskorza – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u.

Reklama

– Jestem zadowolony z podpisania kontraktu, bo GKS to wielka marka, której się nie odmawia. Powoli aklimatyzuję się już w Katowicach. Moja nowa drużyna jest bardzo solidna. Co do mnie to mam już pewne doświadczenia z boisk 2 ligi, ale wiem, że czeka mnie wiele pracy, by wskoczyć do podstawowego składu – mówi Konefał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 23 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.