GieKSa drugi raz z rzędu pokonała GKS Jastrzębie, tym razem 2:0. Bohaterami spotkania zostali rewelacyjnie spisujący się w bramce Robin Rahm oraz zdobywca dwóch goli Grzegorz Pasiut.

Spotkanie rozpoczęło się od błędu Krawczyka, który musiał ratować się faulem, żeby przeciwnik nie znalazł się sytuacji sam na sam z Rahmem. Kilkadziesiąt sekund później Starzyński wystrzelił krążek bezpośrednio na aut i już w drugiej minucie katowiczanie przez ponad minutę musieli grać 3 na 5. Dzięki dobrej grze golkipera wyszli jednak z tej opresji. Choć później gra była wyrównana, to jednak to goście groźnej atakowali, Rahm jednak nie dał się ani razu zaskoczyć, a kiedy w 17 min. po strzale Urbanowicza krążek przedarł się pod jego parkanami, z pustej bramki wystrzelił go Michalski. Katowiczanie znacznie rzadziej zatrudnili Raszkę, który jednak także popisał się kilkoma dobrymi interwencjami i po 20 minutach był bezbramkowy remis.

Druga odsłona rozpoczęła się ponownie od kary dla Krawczyka. W dalszej części obie drużyny prowadziły wyrównany, szybki pojedynek, który mógł się podobać. W tej tercji GieKSa stworzyła kilka wyśmienitych sytuacji, ale Paszek, Pasiut i Lahde strzelili obok bramki, a Rajamaki trafił w słupek. Gościom także nie udało się zaskoczyć Rahma i po dwóch tercjach nadal było 0:0.

Trzecia tercja toczyła się już w wolniejszym tempie. W 49 min. na ławkę kar powędrował Lahde. Gospodarze umiejętnie się jednak bronili i nie pozwolili przyjezdnym nawet na założenie zamka. Chwilę po powrocie na lód Lahde idealnie wyłożył krążek Pasiutowi, a ten w końcu pokonał Raszkę i wprawił w euforię katowickich kibiców. Końcówka spotkania, to spokojna gra GieKSy, która broniła wyniku, a na 20 sekund przed końcem strzeliła decydującego gola, do opuszczonej chwilę wcześniej bramki.

GKS Katowice – GKS Jastrzębie 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Bramki: Pasiut (2)

GKS Katowice: Rahm (Kieler) – Tomasik, Wajda, Krężołek, Pasiut, Kolusz – Salmi, Franssila, Cimzar, Makkonen, Rajamaki – Jaśkiewicz, Krawczyk, Lahde, Michalski, Starzyński oraz Turtiainen, Mularczyk i Paszek

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Marek) – Jass, Górny, Urbanowicz, Paś, Kasperlik – Jabornik, Auvinen, Wałęga, Virtanen, Jossafow – Gimiński, Michałowski, Wróbel, Jarosz, Nalewajka – Matusik, Radzieńczak, Nalewajka, Kulas, Pelaczyk