Czwarta odsłona śląskiego święta nauki odbędzie się w dniach od 25 do 27 stycznia. Organizatorzy wydarzenia, ośmieleni sukcesem poprzednich edycji, zdecydowali się poszerzyć formułę tych punktów programu, które świetnie sprawdziły się przed rokiem, jak i zaproponować publiczności Festiwalu zupełnie nowe elementy.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to obecnie jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. Podczas ostatniej edycji zaproponowano kilkaset atrakcji naukowych, a wśród nich: 153 stanowiska pokazowe, 116 wykładów i 142 warsztaty, ponad 79 różnorodnych wydarzeń na 3 scenach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Za prezentowanie różnych oblicz nauki odpowiedzialnych było ponad 1400 wystawców i ponad 250 prelegentów i wykładowców. 3. edycję ŚFN odwiedziło w ciągu dwóch dni w MCK ponad 35 tysięcy uczestników. Dotychczasowe edycje przyciągnęły już ponad 100 tysięcy osób.

4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE wystartuje oficjalnie w sobotę 25 stycznia uroczystą galą podczas której zaprezentowany zostanie spektakl „Radiance: The Passion of Marie Curie” w reżyserii Alana Aldy, opowiadający o naukowej pasji genialnej polskiej zdobywczyni dwóch Nagród Nobla.

Reklama

W niedzielę i poniedziałek (26 i 27 stycznia) 4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE przeniesie się, podobnie jak w minionych edycjach, do Międzynarodowego Centrum Kongresowego. To właśnie tam na publiczność będą czekać główne atrakcje i aktywności Festiwalu: sześć obszarów wiedzy (nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia oraz sztuki), debiutująca w ramach ŚFN strefa elektromobilności, strefa sportu, strefa dziecka (w tym roku będzie jej towarzyszyć strefa aktywności, której uczestnicy będą mogli nauczyć się kształcenia odpowiednich nawyków zw. z utrzymywaniem właściwej postawy ciała) czy strefa e-sportu.

4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to ponad sto pięćdziesiąt stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów, warsztatów i spotkań z interesującymi ludźmi ze świata nauki (i nie tylko), odbywających się w obszarach wiedzy w sali wielofunkcyjnej, na scenie głównej, w salach audytoryjnych i wykładowych – słowem: przestrzeń całego MCK-u zostanie zagospodarowana na potrzeby ŚFN.

W programie wydarzenia znalazła się ponownie strefa OFF Science wraz z Przeglądem Garażowych Wynalazków. Amatorscy konstruktorzy i wynalazcy – autorzy projektów nowatorskich rozwiązań technicznych zgłoszonych i pozytywnie zaopiniowanych przez komisję ekspercką – zyskają prawo do zaprezentowania się publiczności festiwalowej w strefie OFF Science (w niedzielę 26 stycznia) oraz do wzięcia udziału w plebiscycie na najbardziej inspirujący wynalazek.

Oczywiście podobnie, jak w poprzednich latach podczas 4. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE nie zabraknie gości specjalnych z kraju i zagranicy. Pojawią się wybitni przedstawiciele świata nauki i kultury. Naukowcy i popularyzatorzy z krajowych uczelni w wyjątkowy sposób zaprezentują swoją działalność. Trzecia edycja ŚFN pokazała, że katowicka publiczność bardzo pozytywnie reaguje na pokazy, warsztaty i wykłady gości reprezentujących zaprzyjaźnione ośrodki naukowe i festiwale nauki z zagranicy. Idąc tym tropem organizatorzy zaprosili popularyzatorów zw. między innymi z World Science Festival z Nowego Jorku, Edinburgh Science Festival, Cheltenham Science Festival, Northern Ireland Science Festival, Vetenskapsfestivalen Gothenburg.

Wstęp na teren Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE jak zawsze jest darmowy! Udział w niektórych aktywnościach festiwalowych wymaga jednak wcześniejszej rejestracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.