foto: Materiały prasowe

Nowym zawodnikiem GieKSy został Piotr Kurbiel, który w rundzie jesiennej w barwach Błękitnych Stargard strzelił 9 bramek.

23-letni Piotr Kurbiel związał się z GKS-em Katowice 1,5-rocznym kontraktem z opcją przedłużenia. Napastnik swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Juniorze Radom, a kolejne lata spędził w Legionie Radom, Delcie Warszawa i PKS-ie Radość. W sezonie 2012/2013 trafił do Akademii Lecha Poznań. W rozgrywkach sezonu 2015/2016 w barwach klubu z Poznania rozegrał m.in. trzy mecze w Ekstraklasie i spotkanie eliminacji Ligi Europy. Z Poznania przeniósł się do pierwszoligowej Pogoni Siedlce, potem Olimpii Elbląg, a ostatnie półtora roku spędził w Błękitnych Stargard. W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek zanotował 9 bramek i 3 asysty w 21 spotkaniach ligowych i pucharowych.

– Postawa zespołu w trakcie rundy jesiennej bieżącego sezonu pozwoliła nam przygotować się do zimowego okna transferowego z dużym wyprzedzeniem. Cały czas dokładnie analizowaliśmy grę całego zespołu, ale również na bieżąco ocenialiśmy indywidualnie każdego zawodnika naszej drużyny. Pierwsze wnioski i założenia dotyczące ewentualnych korekt w naszym składzie mieliśmy określone już w trakcie trwających rozgrywek. Dzięki temu mieliśmy możliwość z wyprzedzeniem weryfikować rynek, a także obserwować konkretnych zawodników, a po ostatnim meczu ligowym zdefiniowaliśmy konkretne założenia i cele na to okienko transferowe. Wyznaczyliśmy priorytetowe pozycje na boisku, które wymagają wzmocnienia lub uzupełnienia. Stworzyliśmy ranking potencjalnych zawodników na poszczególnych pozycjach na boisku, według którego będziemy próbować zrealizować nasze plany transferowe. Głównym celem było pozyskanie środkowego napastnika o ściśle określonym profilu, którego w kadrze zespołu brakowało – zawodnika o dobrych warunkach fizycznych i potencjale motorycznym, a także cechach typowej „dziewiątki”. Zależało nam na pozyskaniu zawodnika, który regularnie występował w rundzie jesiennej, prezentował dobrą dyspozycję sportową, potwierdzoną skutecznością, a także z potencjałem do dalszego rozwoju. Chcieliśmy równocześnie wzmocnić rywalizację na pozycji dla Dawida Rogalskiego oraz młodego Patryka Szwedzika. Po dokonaniu analizy dostępnych danych, wzięliśmy pod uwagę wszystkie zmienne oraz dostępność rynku i wybraliśmy Piotra Kurbiela, który na ten moment w naszej ocenie bardzo trafnie wpisuje się w poszukiwany profil – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.