Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego organizuje kolejną IX edycję ogólnopolskiej Nocy Biologów, która odbywać się będzie pod hasłem „Globalne zmiany środowiska”. W programie, który skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz mieszkańców regionu zainteresowanych naukami przyrodniczymi, przewidziano m.in. wykłady, warsztaty, pokazy, wystawy oraz konkursy.

W ramach imprezy przewidziano wiele atrakcyjnych zajęć w laboratorium, warsztatów i wykładów. Całość rozpocznie się wykładem inauguracyjnym pt. „Technologie kosmiczne dla zdrowia planety, czyli alternatywne światy dla Ziemi w obliczu zmian klimatycznych”, który wygłoszą dr Agata Kołodziejczyk oraz Mateusz Harasymczuk, założyciele habitatu księżycowego i marsjańskiego Lunares – symulowanej bazy kosmicznej i laboratorium badawczego.

Uczestnicy Nocy Biologów będą także mogli m.in. porównać morfologię mikroorganizmów obecnych w produktach spożywczych domowego wyrobu, oznaczonych i nie oznaczonych jako ekologiczne, dowiedzieć się w jaki sposób sprawdzić czystość wody czy poznać sposoby przenoszenia oraz rozsiewania nasion.

Wstęp na wszystkie imprezy jest darmowy, część zajęć wymaga jednak wcześniejszej rejestracji. Szczegółowe opisy wszystkich oferowanych podczas wydarzenia atrakcji można znaleźć na stornie internetowej Nocy Biologów 2020.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 10 stycznia o godz. 16.00 w auli Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska (Katowice, ul. Bankowa 9).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.