Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Katowic. Będą utrudnienia w ruchu, bo wydarzenie, które zaplanowano na 6 stycznia w Katowicach, przyciąga wielu mieszkańców. Orszak wyruszy o godzinie 13.30 sprzed Archikatedry Chrystusa Króla.

Wydarzenie otwierać będą jadący na koniach królowie: czerwony Kacper reprezentujący Europę, zielony Melchior jako wysłannik Azji oraz niebieski Baltazar przybyły z Afryki.

– Za królami kilka tysięcy mieszkańców miasta w specjalnie przygotowanych na tę okazję koronach przejdzie ulicami Wita Stwosza, Jagiellońską i Powstańców na Plac Żołnierza Polskiego śpiewając kolędy i podziwiając scenki jasełkowe przygotowane przez organizatorów ze stowarzyszenia Węgielek oraz szkół Pomień i Kuźnica.  Po zakończeniu orszaku na Placu Żołnierza Polskiego odbędzie się koncert oraz wspólne śpiewanie kolęd – poinformował Adam Skowron, katowicki radny i jeden z organizatorów wydarzenia.

W całej Polsce 6 stycznia odbędą się Orszaki, jak informują organizatorzy katowickiego, w prawie 900 miastach przewidziano kolorowe i rozśpiewane przemarsze.

Wszystkie orszaki są oparte o jeden schemat tematyczny przygotowywany przez fundację Orszak Trzech Króli.

Utrudnienia w ruchu

Od godziny 13.30 będą wyłączane poszczególne ulice, po których będą szli uczestnicy pochodu: ulice Wita Stwosza, Jagiellońska, Lompy i Powstańców. Po przejściu trasy orszaku uczestnicy zgromadzą się na Placu Żołnierza Polskiego gdzie odbędzie się wspólne kolędowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.