Jakub Chełstowski i Witold Bańka / fot. Slaskie.pl

Śląsk ma nowych sportowych ambasadorów – m.in. Witolda Bańkę, byłego ministra sportu, obecnie szefa Światowej Agencji Antydopingowej oraz Krzysztofa Kaliszewskiego, trenera Anity Włodarczyk. Współpraca z mistrzynią też ma zostać przedłużona, obecnie przebywa na rehabilitacji.

W ramach wspólnych działań planowana jest m.in. organizacja spotkań zachęcających do uprawiania sportu z młodzieżą i seniorami, organizacja eksperckich konferencji, paneli dyskusyjnych, promocja sportowej marki śląskie w mediach społecznościowych i w czasie międzynarodowych spotkań poświęconych sportowi, a także wykorzystanie wizerunku sportowców i osób związanych ze światem sportu w przekazie promocyjnym województwa.

– To kolejny krok w budowaniu marki województwa w kontekście gospodarczym i sportowym. Stawiamy sobie ambitne cele, chcemy być regionem, który przyciąga duże wydarzenia, stąd propozycja współpracy z przewodniczącym Światowej Agencji Antydopingowej Witoldem Bańką, ale również dwukrotną mistrzynią olimpijską Anitą Włodarczyk i jej trenerem Krzysztofem Kaliszewskim. Zdecydowaliśmy się kontynuować tę współpracę, bo tegoroczne działania potwierdziły, że wspólnie możemy osiągnąć więcej, zarówno w sporcie, jak i w promowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

Reklama

Witold Bańka ma wspierać województwo śląskie także w aspekcie gospodarczym. Chce przyciągać na Śląsk nowe wydarzenia.

– Pochodzę ze Śląska i kocham ten region, dlatego dziękuję za możliwość współpracy. Jej celem będzie promocja regionu, reprezentowanie go podczas wydarzeń o charakterze gospodarczym i sportowym oraz przyciąganie do regionu nowych wydarzeń. Przykładem może być zorganizowana w Katowicach Światowa Konferencja Antydopingowa, która była znakomitą okazją do promocji województwa. Pokazaliśmy piękny, gościnny i otwarty Śląsk i chcemy to kontynuować – mówił Witold Bańka.

Jakub Chełstowski i Witold Bańka / fot. Slaskie.pl

Szczegółowe zasady realizacji programu Ambasador Marki Śląskie 2020 zostaną określone w odrębnej umowie. Trener Anity Włodarczyk podkreśla potrzebę budowy silnych fundamentów dla sportu w regionie, a także możliwości organizacji największych imprez na Stadionie Śląskim.

– Dziękuję, że możemy razem z Anitą Włodarczyk kontynuować tę współpracę w komfortowych warunkach. Spędziliśmy dużo czasu jeżdżąc po regionie, promując lekkoatletykę i zdrowy tryb życia, a także Stadion Śląski, który jest znakomitym obiektem i głęboko wierzę, że ma szansę na organizację lekkoatletycznych Mistrzostw Europy. Chcemy wspólnie tworzyć sportowe fundamenty i umacniać markę województwa – tłumaczył Krzysztof Kaliszewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.