Chodzi o parkowanie na osiedlu Zgrzebnioka (tzw. osiedle Ptasie) w dzielnicy Brynów. Mieszkańcy skarżą się, że przeznaczone dla budynków mieszkalnych miejsca postojowe są zajmowane przez pracowników pobliskich biur. W tej sprawie interpelację złożył jeden z miejskich radnych.

Problemy zgłaszają zmotoryzowani mieszkańcy budynków, zlokalizowanych przy ulicach Kawek i Wróbli. Sprawa dotyczy zajmowania miejsc postojowych przeznaczonych dla budynków mieszkalnych wielorodzinnych przez pracowników biurowców. W sprawie dn. 9 grudnia br. interpelację wystosował do władz Katowic radny Dawid Durał. Zaproponował rozbudowę miejsc parkingowych przy ul. Gawronów.

Reklama

Jest możliwa rozbudowa istniejącego parkingu miejskiego i zwiększenie o prawie 100% miejsc postojowych; jednocześnie proszę o wykonanie dodatkowych miejsc parkingowych po drugiej stronie ulicy. Zwracam się również z prośbą, aby na parkingu miejskim przy ul Gawronów wykonać stanowisko ładowania samochodów elektrycznych oraz zapewnić parking dla rowerów z pozostawieniem istniejących miejsc dla osób niepełnosprawnych – napisał w swojej interpelacji radny Dawid Durał.

Do interpelacji została dodana mapka. Propozycja dotyczy budowy miejsc postojowych wzdłuż ul. Gawronów, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kawek, do budynku kościoła pw. Matki Kościoła Niepokalanej Jutrzenki Wolności.

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze Katowic.

3 KOMENTARZE

  1. Platne parkingi w calych katowicach dla osob nie zameldowanych w katowicach i to nie 2,50zl.tylko maksymalna stawke jaka mozna i problem sie rozwiaze tylko do tego potrzeba konkretnego prezydenta miasta a takiego nie ma bo obecny jest prezydentem ale developerow na pewno nie mieszkancow!!!

  2. A jak weryfikować faktyczny meldunek kierowcy danego samochodu zaparkowanego w mieście? Bo tablice rejestracyjne to, jak wiadomo, nie świadczą o tym jednoznacznie…

  3. Mozna za pomoca identyfikatora kazdy kto ma tymczasowy meldunek dostal by w urzedzie miasta lub karta mieszkanca lub za pomoca aplikacj sposobow jest kilka trzeba tylko chciec ! A w katowicach prezydent chce stawiac tylko nowe galerie i nowe bloki taki kiepski z niego prezydent. Nie umi jak dotad rozwiazywac problemu ze smogiem autami parkukacymi wszedzie!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.