Zatrzymany 19-latek z Bytomia / fot. Policja

Koniec roku w regionie. Dwie próby zabójstwa. Sprawcy zostali zatrzymani. Chodzi o dwa zdarzenia – jedno w Bytomiu, drugie w Wilkowicach. W obu przypadkach sprawcy chcieli wykorzystać nóż.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w Bytomiu. W minioną sobotę około godziny 11.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który demolował mieszkanie przy ulicy Piekarskiej.

– Stróże prawa, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili ten fakt. Bytomianin trzymał w ręce nóż i nie reagował na wydawane mu polecenia odrzucenia niebezpiecznego narzędzia. Gdy policjanci usiłowali go obezwładnić, 19-latek zaatakował ich nożem. W związku z bezpośrednim zagrożeniem życia, mundurowi oddali strzały w kierunku napastnika i zranili go w nogę – informuje policja.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala i po opatrzeniu niegroźnej rany trafił do policyjnego aresztu. Obecnie usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na policjantów. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

19-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.​​

Chciał zabić znajomego

Napastnikowi ze powiatu Bielskiego też grozi dożywocie. 24-latek również w sobotę około godziny 16.00 zaatakował w gminie Wilkowice (powiat Bielski) nożem 18-latka. Na szczęście rany, które odniósł nastolatek nie zagrażają jego życiu. Sprawcę udało się zatrzymać.

– Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalili, że 24-latek działał z zamiarem pozbawienia życia swojej ofiary. Sprawca i pokrzywdzony się znają. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, za które grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – podkreślają mundurowi.

24-latek został aresztowany na 3 miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.