Urząd pomoże znaleźć pracę. Będzie to kosztować ponad 600 tys. zł, bo taka jest wartość projektu, który od 1 stycznia 2020 roku będzie realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach. Co ciekawe, bezrobocie w Katowicach procentowo jest najniższe w regionie.

Celem projektu „Nie bądź bierny – wejdź na rynek pracy”, który realizowany będzie do końca przyszłego roku, jest wsparcie w zatrudnieniu 90 osób (w tym 50 kobiet i 40 mężczyz) powyżej 30 roku życia pozostających bez pracy, zarejestrowanych w PUP Katowicach jako bezrobotni.

– Program jest adresowany w szczególności do osób powyżej 50 roku życia, kobiet, osób długotrwale bezrobotnych, osób niepełnosprawnych oraz osób o niskich kwalifikacjach. W ramach projektu będą identyfikowane potrzeby uczestników, przeanalizowane umiejętności, predyspozycje i problemy zawodowe każdego uczestnika oraz zaoferowane kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy lub doradztwo zawodowe – poinformował Urząd Miasta Katowice.

To jednak nie wszystko, uczestnicy skorzystają ze staży u pracodawców, szkoleń zawodowych lub prac interwencyjnych.

–  Głównym czynnikiem mającym wpływ na rozwój gospodarczy regionu jest jakość zasobów ludzkich. Realizacja projektu przyczyni się do aktywizacji zawodowej mieszkańców Katowic, dzięki czemu osoby bezrobotne będą miały możliwość powrotu na rynek pracy,
a lokalni pracodawcy zyskają nowych pracowników – mówi Małgorzata Domagalska, Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Katowice.

Katowice liderem na Śląsku

W sumie ze statystyk na koniec listopada wynika, że w Katowicach jest ponad 2,3 tys. zarejestrowanych bezrobotnych. W tym ponad 1,2 tys. kobiet. 403 osoby, to bezrobotni z prawem do zasiłku.

W sumie bezrobocie w Katowicach oscyluje w granicach 1 procenta, to oznacza, że jest najniższe w regionie. Najgorzej jest w Bytomiu, ponad 8 procent, w Piekarach Śląskich i powiecie żywieckim bezrobocie wynosi natomiast ponad 6 procent.

Całkowita wartość projektu realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach to kwota 637 105,25 zł. Wartość dofinansowania z EFS i budżetu państwa wynosi łącznie 605 249,99 zł (w tym wsparcie finansowe Europejskiego Funduszu Społecznego 85% i z budżetu państwa 10%). Wkład własny wynosi 5% całkowitej wartości projektu i zostanie wniesiony ze środków Funduszu Pracy przez Realizatora Projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.