Reklama

Katowice idąc tropem imprezy Sylwestrowej powinny przejąć Chorzów i zrobić z niego kolejną dzielnicę. To rozwiązałoby szereg problemów włodarzy stolicy Metropolii, Miasta Muzyki UNESCO i byłoby to bardzo „dla odmiany”. Zwłaszcza dla mieszkańców Chorzowa, którzy mieliby się po prostu lepiej, bo w Katowicach jest lepiej. A jak nie jest, to jesteś po prostu hejterem. Kropka.

Powiecie, że kpię. Wcale nie kpię, wszystko da się zrobić, trzeba tylko chcieć. Katowice chcą mieć imprezę Sylwestrową tak bardzo, że aż płacą za nią i odbędzie się w Chorzowie. Dobrze, że tak bardzo nie chcą centrum przesiadkowego, czy Stadionu żeby budować owe poza granicami swojego miasta. Zresztą, byłoby to…niedorzeczne.

Ale aneks Chorzowa przez Katowice i zrobienie z niego kolejnej dzielnicy, to pomysł na miarę naszych możliwości i tyle problemów załatwiłoby się za jednym zamachem.

Po pierwsze, Stadion Śląski znalazłby się w granicach administracyjnych miasta i cały melodramat z budową obiektu w Katowicach skończyłby się. Katowice mają już wtedy zbudowany i opłacony Stadion, że mucha nie siada. Jeden problem z głowy. Po drugie, automatycznie rośnie nam też liczba mieszkańców. Wchłaniamy dzielnicę Chorzów, co oznacza koniec kryzysu demograficznego w naszym mieście. Hymnów pochwalnych na temat poprawy stanu populacji w Katowicach nie szczędziłby nawet Onet Rano – po ówczesnym wystawieniu faktury przez katowicki magistrat, oczywiście.

Efekt ekologiczny również zostałby osiągnięty. Przejmujemy formalnie kolejne tereny zielone, czyli Park Śląski. Same plusy – bo nagle w Katowicach, ot tak jak za pomocą czarodziejskiej różdżki, pojawiają się nowe hektary drzew. Trudno byłoby teraz dyskutować z proekologicznym podejściem prezydenta Katowic do zarządzania miastem. Nie było drzew w mieście, a teraz są. Każde drzewo jest na wagę złota, a każdy dodatkowy teren pod inwestycje, na wagę kampanijnej dotacji. Żyć nie umierać.

Pewnie znajdzie się jakiś hejter, co powie, że to niemożliwe, że się nie da, ale 2019 rok pokazał, że wszystko jest możliwe. Skoro Katowice mogą być „najbardziej ekologicznym miastem w Polsce”, rządzonym przez wypisz, wymaluj Leonardo DiCaprio, to wszystko się da.

 

Reklama

51 KOMENTARZE

 1. Posłuchaj człowieku. Chorzów nie jest Katowicami i nigdy nie będzie. Nie jestem hejterem tylko mieszkańcem Chorzowa który z reguły nie komentuje ale Twój pomysł jest tak niedorzeczny ze musiałem się odezwać. Może przyłączymy Katowice do Chorzowa ?. Brzmi to równie niedorzecznie.!!! Żaden rodowity Chorzowianin nie przyzna Ci racji. To jest bardzo niebezpieczne myślenie ….. rodem z telewizji propagandowej. Masz niebezpieczne Putinowskie pomysły.

 2. To może Chorzów przejmie Katowice co. Większej bzdury nie słyszałem. Miasto Chorzów które ma swoją historię i kulturę ma być przejęte przez jakieś inne miasto które jest bogacze bo coś

 3. Dzielnica „Chorzów”? Jesteś poważny? Do tego skoro w Chorzowie jest tak pięknie i cudownie to może zrobimy odwrotnie? Kto by chciał się do nijakich Katowic przyłączać? Przecież w Chorzowie są i tereny zielone i stadion Śląski? Od jak za pomocą czarodziejskiej różdżki wszystkie problemy znikną.

 4. Najgłupsze pomysł jaki słyszałem. Redaktorem pozalsieboze do zwolnienia za wypisywanie aż tak irracjonalnych pomysłów. Po prostu dramat. Chorzow nigdy nie może stać się dzielnica Katowic i koniec!!!!

 5. Mówienie o ekologizmie Katowic dzięki przyłączeniu Chorzowa to najgorsza bzdura jaka kiedykolwiek słyszałam. Proszę pomyśleć o tym, że obecnie mamy spore problemy z ochroną środowiska, więc może niech lepiej Katowice starają się dalej, a Chorzów zostawcie w spokoju, bo to tylko formalne rozwiązywanie problemu Katowic.

 6. Ta jasne, jesteście poprostu chciwi, nie chce wam się budować stadionu to se weźniecie czyjś, teraz nagle gdy park dostał pieniądze to odrazu zucili się jak chieny na padline, już widzę jak wy się zajmiecie parkiem, dajcie se spokuj i zostawcie Chorzów w spokoju co wy się tak na niego uwzieliscie hajsu na utrzymanie parku wam szkoda a zabrać to odrazu , i ten koniec tekstu „ci którzy się nie zgadzają to hejterzy” nie każdy musi chcieć dołączac wszystkiego do Katowic tak chcecie sylwester u siebie to czemu tego nie zrobicie tylko wpieprzacie się do chorzowa i wam się należy. JESTEM CHORZOWIANEM KOCHAM TE MIASTO I PROSZĘ WAS O TO ŻEBYŚCIE POMYŚLELI CZY WSZYSTKIM TO PASUJE

  • Michał, litości! 😅😂🤣 Dla formalności:masz całkowitą rację, tekst jest sarkazmem, żartem,nikt nie chce robić zamachu na zacny Chorzów! Ale tylu błędów stylistycznych i ortograficznych jakie zrobiłeś w swoim wpisie, to już dawno nie widziałam! 😄 Podciągnij się z poprawnej polszczyzny, bo padniesz na maturze😆Pozdrawiam Chorzów!

 7. Jestem chorzowianinem chodzę do parku śląskiego w Chorzowie od urodzenia i chce żeby pozostało w Chorzowie a sylwester możecie robić wszędzie nie koniecznie w chorzowie

 8. Jako mieszkaniec Chorzowa przepraszam za tych ćwierćinteligentów, oburzających się w komentarzach na pomysł przejęcia nas przez Katowice. To osoby bez wykształcenia, z iq dojrzewającej dynii. Opuszczali lekcje, dlatego obce są im słowa „ironia”, „sarkazm”… Ktoś płaci im niestety za dostęp do internetu i pozwala pisać komentarze.

  • Szacun dla C/b za wyrozumiałość, mądrość i zrozumienie tekstu tego psikus-artykułu oraz za samokrytykę wobec tych wszystkich „ograniczonych” mieszkańców swojego miasta… ps. My Katowiczanie nie chcemy Wam nic zabrać by sobie przywłaszczyć jakiekolwiek Wasze mienie. A jak dajmy na to że kiedyś tam do takiej lub podobnej sytuacji mogłoby w niedalekiej przyszłości dojść to winę za to ponosić będą Wasi urzędnicy z Ratusza Miejskiego (a nie my ani nasi zarządcy) tym samym winnymi będą ci ograniczeni pyskacze internetowi którzy w większości sami ich na te urzędnicze stanowiska wybieraja. Pozdrawiam z PD-CENTrUM KATOwic….

 9. A myslicie do czego dąży Prezydent Chorzowa? Ten plan jest realizowany od jakiegoś czasu. Kiedys Chorzów tętnił życiem a dzis idziesz wieczorem ulicą i prawie ludzi nie widać. Kino mamy na parę osób. Ludzie jak chcą sie bawic muszą jechac własnie do Katowic. Jesli my Chorzowianie nie chcemy by ziscił się ten scenariusz to trzeba się pozbyć tego człowieka

  • pomijając kiepski sarkazm autora tekstu, to kto w Chorzowie ma się wieczorem bawić? Miasto podobnie jak inne okoliczne jest sypialnią dla Katowic, z czym osobiście nie mam problemu. Chyba każdy klub otwarty w Chorzowie na przestrzeni ostatnich 15-20 lat prócz szuflady upadł. Do tego przyzwoitych pubów jest bardzo mało, ale na studiach sam pracowałem w pubie i wiem, że w Chorzowie od niedzieli do piątku w knajpach jest garstka ludzi, bo to jednak nie jest miasto akademickie – sam wolałem się spotykać na studiach ze znajomymi w Katowicach.

 10. W jaki sposób przyłączenie Chorzowa miałoby rozwiązać kryzys demograficzny? Zwiększyłaby się jedynie liczba mieszkańców, ale trend pozostałby taki sam.

 11. Jestem urodzonym ślązakiem z wojewodztwa Opolskiego i kocham CHORZÓW 💙💙⚽️ wolę tam zakupy robić niż tu.Jak będzie trzeba to się ogarne 500osób+z wiosek i staniemy w obronie naszego ulubionego miasta Konighutte.Ślask to tradycja.I niech tak pozostanie.

  • DebilJanie z KoenigHutte, Chorzów zrzekł sie parku WPKiW a potem oddał nawet obiekt Stadionu Śląskiego pod administrację do U.W. w Katowicach bo m. Chorzów nie było stać na zamiatanie uliczek w parku a planowany remont-przebudowa S.Ś. pochłonęłaby cały budżet miejski za okres 10-15 lat. Jak twierdzisz że to jest wasz park i wasz stadion to dlaczego Katowice organizują sobie 2x z rzędu Sylwestra na Śląskim bez jakiejkolwiek wiedzy i zgody władz Chorzowa i dlaczego ruch dalej gra na swojej starej śmierdzącej ToiToi-ArANIE a niy na nowo wyremontowanym Śląskim??? Mieliście od Katowic ten teren podarowany w zamian za nieużytki ziem na której obecnie m. Katowice wybudowało oś. Tysiaclecie – od Dymbu po wasz scheiss-magazyn na Klimzowcu. Wy w tym waszym ŚmieRdzielowie byliście, jesteście i zawsze bydziecie flyjtuchami co nie potrafiom zadbać o swoje. A teroz gowno mocie a niy wasz park ze stadionym bo takie same gowna mocie w tych waszych bezmózgowych dzbanach…

 12. Ręce opadają…. Jestem hanysem, ale czy naprawdę hanysy mają tak ograniczone mózgoczaszki??? Faktycznie ameby. Wstyd mi za was, czytać nauczyli ale rozumieć już nie??

 13. jestem z Katowic i też mi się ten pomysł nie podoba. bo Katowice to Katowice a Chorzów to Chorzów -proste ! zamiast zabierać sobie ziemię mogli by w końcu współpracować. Chorzów ma stadion i park na który go niestac i nieda się tego ukryc, wystarczy popatrzeć 10 lat wstecz by zobaczyć co się działo z parkiem gdy Katowice się jeszcze tak mocno nim nie interesowaly .. na stadionie też pewnie mało by się działo gdyby nie „blask” Katowic i historia samego stadionu. a dobrym przykładem tego że Chorzów ma ale sobie nie radzi jest wesołe miasteczko które sprzedaliśmy Czechom bo popadło w ruinę i zamiast do miasta to kasa leci do prywaciarza

  • Park WPKiW wraz ze S.Ś. był i zdaje sie że niebawem znów będzie w granicach Katowic bo w Chorzowie od wielu, wielu nikt racjonalnie nie myśli i nikt tam nie potrafi nawet średnio-przeciętnie gospodarować tym nie tak wielkim znów miastem.

  • takie głupoty, że aż szkoda komentować 😀 park i stadnion nie podlegają pod chorzów, a pod urząd marszałkowski, jedyne co tak naprawdę go łączy z chorzowem to teren na którym leży 🙂 za który nota bene chorzów nie pobiera od spółki zarządzającej parkiem podatku. Nie znam żadnego Państowego wesołego miasteczka tak na marginesie 🙂 w śląskim wesołym miasteczku działało wielu prywaciarzy zanim zostało one sprzedane słowakom 🙂 podsumowując gdzieś dzwoni, nie wiadomo tylko w którym kościele

 14. Taka mała informacja dla redaktora który to napisał. To że Katowice nie mają gdzie robić sylwestra to nie problem Chorzowa. To My mamy stadion Śląski i to jest, był i będzie nasz Stadion. A Katowice niech se zrobią sylwestra na tych swoich biurowcach 40 piętrowych. Niech więcej tego betonu ładują w te katowice. A od chorzowa niech spier… Macie wasze ufo na środku katowic to zróbcie se tam sylwestra. A jak nie to sprzedajecie te ufo i zróbcie se stadion. Zamiast zajmować się pierdo… Takich głupot zróbcie porządek z dworcem autobusowym bo wygląda tak jak za PRL jedyne co zmieniło się na tym dworcu to że teraz są nowsze autobusy 😊

 15. Ja się zgadzam. Chorzów może być dzielnicą Katowic. Rozwiąże to nam Chorzowianom kilka problemów.
  -Katowice wybudują stadion Ruchu za ponad 100 baniek;)
  -wybudują obwodnicę Chorzowa.
  – usuną estakadę i odtworzą rynek.
  – zakończą operę mydlaną ze starą rzeźnią.
  Mogę wymieniać dalej…..
  Potrzebujemy Katowic i katowickiej kasy.
  W zamiam obiecujemy że kibice Ruchu będą śpiewać pochwalne hymny pod domem prezydenta Marcina;)
  Pozdrawiany przyjaciół z Kato

  • Mogymy ci jeszcze nasrać jak mocie mało w tych waszych szambo-basenikach we Śmierdzielowie. A park i S. Ślonski jest wyremontowany za kasa U.W. we Katowicach i miasto K-ce może sie z nim robić co ino chce. Wy to możecie sie ino o tym pomarzyć i poszczekać trocha we internecie, hehe…. Do budy sieRściuchu…

 16. BrAWO dla autora tego artykułu bo choć drwi z tego co sam napisał i oskarża władze Katowic o „chciwość” i zaborczość wobec mniejszych, biedniejszych miast to doskonale wyczuł że tym tekstem wywoła burzę wśród czytelników i ci ograniczeni HEJTERZY o których wspomniał – obrońcy małych, biednych i głupich drobnomieszczańców z Chorzowa i okolic – wypłyną sami na wierzch niczym szczatki porozbijanych wiejskich domków napotkanych przez te wielką falę TSUNAMI… BrAWO wy….

 17. Ten artykuł to zwyczajny żart, ironia, sarkazm, ect… Autor chciał w nim sobie zakpić a ogólnie wyszła mu prawda i nie ma tu o czym dyskutować. Miasto Chorzów to skupisko jednej z największych PATOLOGII w regionie a to dlatego że jego mieszkańcy są totalnymi prymitywami nie ogarniającymi logicznego myślenia o ortografii nie wspominając…. Gówno macie na ulicach tego waszego miasta bo takie samo gówno macie w tych waszych głowach. Wybieracie sami takich gównianych urzędasów do swojego ratusza i koło się zamyka – PrOSTE…

 18. Widza że chorzów to stan umysłu – w ciule wiynkszy jak Aldrajch z Czeladziom, Bundzinym i Dombrowom razym do kupy, hhehehehehe….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.