Ulica Ogrodowa w Katowicach / fot. D. Kamiński / BIP.Katowice.eu
Reklama

Mieszkańcy budynków przy ul. Ogrodowej w Kokocińcu zwrócili się do władz Katowic z prośbą o przeprowadzenie remontu części ulicy Ogrodowe. Obecnie wyremontowany jest jedynie jej fragment. Prośbę w imieniu mieszkańców poparł i przedstawił w interpelacji jeden z katowickich radnych.

Interpelację w tej sprawie złożył radny miejski Dawid Kamiński z klubu PiS. Pismo skierował na ręce prezydenta Katowic Marcina Krupy. Chodzi o remont fragmentu ulicy Ogrodowej w Kokocińcu, na terenie jednostki Ligota-Panewniki. Sprawa dotyczy części drogi, gdyż pozostały fragment jest już wyremontowany.

Reklama

Dodatkowo radny podkreślił, że naprawa ulicy byłaby ułatwieniem dla niepełnosprawnej osoby, mieszkającej w tym rejonie.

– Z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, że parę lat temu remont omawianej ulicy przeprowadziła KIWK-a. W listopadzie tego roku ulicę odnawiał MZUiM. Mieszkańcy nie rozumieją dlaczego remont przeprowadzany jest tylko do połowy nieruchomości o numerze 29. Prosili już kilkukrotnie o przedłużenie remontu w stronę końca ulicy. W nieruchomości zlokalizowanej przy numerze 29 mieszka osoba niepełnosprawna. Dalszy remont drogi zwiększyłby jej komfort życia codziennego – zaznaczył w interpelacji radny Dawid Kamiński.

 Do pisma rajca dołączył zdjęcia omawianej lokalizacji.

– W imieniu swoim oraz mieszkańców Katowic Ligoty-Panewnik, w szczególności ulicy Ogrodowej, zwracam się z prośbą o przeprowadzenie remontu ulicy Ogrodowej w dalszej, brakujące części – dodał.

Władze Katowic oficjalnie nie odniosły się jeszcze do sprawy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.