Sylwestrowa Moc Przebojów / fot. Śląskie

Katowice zapłacą w tym roku znacznie mniej za imprezę sylwestrową w Chorzowie. Koszty Sylwestrowej Mocy Przebojów po raz kolejny podzielą się między miasto a Urząd Marszałkowski. Pierwsza impreza Sylwestrowa we współpracy miasta z Urzędem Marszałkowskim odbyła się w zeszłym roku.

Za wydarzenie na przełomie 2017/2018 roku miasto Katowice zapłaciło 2,5 mln zł, wtedy jeszcze organizowano zabawę pod Spodkiem. Następnie ze względu na Szczyt Klimatyczny imprezę przeniesiono na Stadion Śląski i tym razem miasto współorganizowało wydarzenie z Urzędem Marszałkowskim. Magistrat wydał wtedy około 2 mln zł, natomiast marszałek ponad 2 mln zł.

W tym roku Katowice wydadzą mniej.

Zaangażowanie Katowic w tym roku będzie wynosiło 1 mln zł brutto – poinformowała nas Ewa Lipka, rzecznik Urzędu Miasta Katowice. Urząd Marszałkowski natomiast wyda około 2 mln zł.

Sławomir, Wiśniewski, DJ BoBo – bez fajerwerków

Ubiegłoroczne wydarzenie zgromadziło na miejscu – według władz Stadionu Śląskiego – ponad 41 tys. osób, a transmisja – według danych telemetrycznych – ok. 1,9 mln widzów. W tym roku wystąpią m.in.: DJ BoBo, Celo, Michał Wiśniewski, Captain Jack, La Bouche, Daj to głośniej, Ronnie Ferrari, Sławomir, Feel, Long and Junior oraz Enej.

– Wspólnie z Marszałkiem Woj. Śląskiego oraz Polsatem podjęliśmy decyzję, że zabawa Sylwestrowa odbędzie się ponownie bez sztucznych ogni! Takie widowisko, choć efektowne wizualnie, bardzo stresuje zwierzęta domowe i dzikie – a pamiętajmy, że tuż obok stadionu znajduje się Śląski Ogród Zoologiczny – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.

Na Stadionie Śląskim powstanie ogromna scena o całkowitej powierzchni 760 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 121 metrów a wysokość – 28. Uzupełni ją prawie 760 mkw ekranów ledowych i 1200 urządzeń oświetleniowych – prawie o 1/3 więcej niż podczas ubiegłorocznego sylwestra. Moc nagłośnienia wyniesie 400 kW, a koncert pokaże 16 kamer. Ciężar sceny to aż 360 ton. Tę gigantyczną transmisję ze Stadionu Śląskiego przygotowuje aż 350 osób.

Zmiany w organizacji ruchu

W dniu 31 grudnia wprowadzone zostaje rozwiązanie testowane podczas wcześniejszych dużych wydarzeniach na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zostało one pozytywnie przyjęte przez mieszkańców os. Tysiąclecie. Dlatego ponownie – w trakcie kolejnych wydarzeń – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu na osiedle Tysiąclecia z ul. Chorzowskiej oraz wyjazdu z osiedla na ul. Chorzowską. W tym celu zostanie zastosowane wygrodzenie techniczne i zostaną utworzone posterunki policji i Straży Miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto w Sylwestra, będzie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu.

12 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję że pomyślicie o zwierzętach domowych a przede wszystkim o LUDZIACH i nie zorganizujecie w przyszłym roku Fest Festivalu w Parku Śląskim. W tym roku można było zwariować z całonocnego hałasu.

    • przecież już jest zapowiedziany od dłuższego czasu, znowu w parku, z czym problemu mieć nie będę jeśli nie będą robić całonocnej łupanki jak w ubiegłym roku

  2. niech artyści i Krzysztof Ibisz Marcin krupa marszałek województwa śląskiego niech zapomną powiedzieć słowa Chorzów ani razu słowa nie słyszałem co sylwester stadion śląski

  3. To ze Park leży administracyjnie w Chorzowie to jakaś paranoja tracą na tym wszyscy koncert w Chorzowie? Nikt w Europie nie wie gdzie to jest…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.