Dziewczynka na chodniku / fot. Ewa Waszut

Radny miejski Dawid Durał zapytał władze Katowic o możliwość nauki religii i etyki w szkołach i przedszkolach. Chodzi o zajęcia inne, niż katecheza wyznania rzymskokatolickiego. Miasto odpowiada, że Katowice rozpatrują pozytywnie wszystkie złożone przez kościoły i związki wyznaniowe wnioski o możliwość nauki ich religii przez uczniów.

– Z informacji pozyskanych od rodziców, wynika iż w przedszkolu mogą być prowadzone tylko zajęcia z religii katolickiej. Zwracam się z zapytaniem czy można (a jeżeli tak to w jaki sposób) zorganizować zamiast religii katolickiej zajęcia z etyki w przedszkolach – zapytał w radny miejski Dawid Durał.

Do sprawy odniósł się wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun. Wskazał, że miasto Katowice organizuje naukę religii we wszystkich publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej, zaś nauka religii i etyki organizowana jest w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Jak wynika z powyższego, ustawodawca nie przewidział organizacji nauki etyki w przedszkolach.

– Odwołując się do Pana zapytania, dotyczącego organizowania nauki religii więcej niż jednego kościoła lub innego wyznania informuję, że miasto Katowice rozpatruje pozytywnie wszystkie złożone przez kościoły i związki wyznaniowe wnioski, wobec powyższego, dzieci obok katechezy kościoła katolickiego mogą uczestniczyć w nauczaniu religii: Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, Kościoła Chrześcijan Baptystów, Ligii Muzułmańskiej w Rzeczypospolitej Polskiej, Kościoła Zielonoświątkowego Zbór „BETANIA”, Kościoła Chrystusowego w Rzeczypospolitej Polskiej Społeczność Chrześcijańska, Kościoła Zielonoświątkowego Zbór „Serce Metropolii” – podkreślił w swoim piśmie Waldemar Boajrun.

3 KOMENTARZE

  1. Przecież to wygląda komicznie – jeden Bóg,a tyle stworzonych religii i każdy może sobie wybrać. Więc po co uczyć czegoś,skoro to wszystko ktoś wymyślił. Każdy uważa,że jego religia jest prawdziwa,a tak naprawdę nie jest,bo wszystkie się wykluczają. To po co uczyć się tego? Naprawdę nikt nie widzi w tym braku logiki?

    • Widzę brak logiki w twojej wypowiedzi, zakładasz, że skoro a wyklucza b, b wyklucza c, c wyklucza a, to a, b, c są fałszywe. Popełnia sz błąd logiczny jednocześnie spadając w pychę i samozachwyt. Czy naprawdę tego nie zauważyłeś?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.